user
YENİ KEŞİFLER: ADLER CAMÉLÉON

Sıradaki içerik:

YENİ KEŞİFLER: ADLER CAMÉLÉON

THE PENINSULA HOTELS’İN İSTANBUL’LA İLK BULUŞMASI

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

the peninsula hotelsin istanbulla ilk bulusmasi RmTpsEn2

076af456 2193 438c bbe2 2d0a838775a1 kapak%20copy

The Peninsula Hotels markasının dünya çapındaki en yeni üyesi olan ve 14 Şubat 2023’te açılacak The Peninsula Istanbul, büyüleyici yapılarının ortaya çıkmasını sağlayan, çoğunluğu Türk kıymetli iş ortaklarını 17 Ocak 2023 tarihinde birinci defa kapılarını açtığı ikonik lobisinde düzenlenen ön gösterim davetinde takdim etti.

The Peninsula Istanbul bedelli iş ortakları; iç mimari tasarım projelerinin kahramanı Zeynep Fadıllıoğlu, sanat danışmanı Çağla Saraç, peyzaj mimarı Enzo Enea, moda dizayncısı Dilek Kaprol ve iki Michelin yıldızlı şef Fatih Tutak’ı, birinci kere 20. yüzyılın başlarından kalma tarihi yolcu terminali binasının yüksek tavanlı ikonik The Peninsula lobisinde gerçekleşen buluşmada duyurdu.

The Peninsula’nın dünyanın dört bir yanında olduğu üzere, kısa müddet içinde İstanbul’da da bir klasik haline geleceği düşünülen Peninsula Çay Saati bu aktiflikte sürpriz tatları ile birinci sefer buluşturuldu. Aktiflik, The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in İdare Konseyi Lideri ve Genel Müdürü Clement Kwok, The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited Operasyonlardan Sorumlu Lideri Peter Borer, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Lider Yardımcısı Mark Kobayashi, The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan Crook konut sahipliğinde gerçekleşti.

3deab9a2 4cc9 468d 97ff 1a2c3e39dd00 ac77a222 87dd 42e9 b9f9 36968ca418b1

The Hongkong and Shanghai Hotels, Limited’in İdare Heyeti Lideri ve Genel Müdürü Clement Kwok: “Bu, kümemiz için değerli bir dönüm noktası. İstanbul, dünyanın en dinamik kentlerinden biri ve Doğu ile Batı’yı bir ortada barındırıyor, eski ve yeninin inanılmaz bir karışımını sunuyor. Geleceğe heyecanla bakan ve harika bir mirasa sahip bir şirket olarak, The Peninsula’nın dünyaca ünlü lüks misafirperverliğini ve hizmetini deneyimlemek için lokal konuklarımızı ve milletlerarası ziyaretçilerimizi ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.” diyerek açılışla ilgili heyecan ve memnunluğunu lisana getirdi.

The Peninsula Istanbul Genel Müdürü Jonathan Crook, otel açılışıyla ilgili olarak “1928 yılında kurulan The Peninsula Hotels, Hong Kong’daki amiral gemisi ile Şanghay, Pekin, Tokyo, New York, Chicago, Beverly Hills, Paris, Bangkok ve Manila’dan sonra İstanbul’da konumlandı, Londra ise çok yakında tamamlanacak. 2000 yılında bünyesine katıldığım The Peninsula Hotels’de geçirdiğim 23 yıl boyunca çeşitli otellerimizde çeşitli konumlarda hizmet verme ayrıcalığına sahip oldum. Dünyanın iki büyük kıtasını birbirine bağlayan İstanbul, yüzyıllardır kültürlerin de buluşma noktası olarak insanlık tarihinde çok özel bir yere sahip. Tesadüfen bugün bu hoş kentteki birinci yıldönümüm ve şu an sizlere bu eşsiz lokasyonda, The Peninsula Istanbul’u birinci kere tanıtmaktan memnunluk ve onur duyuyorum. The Peninsula’da en çok şahsileştirilmiş hizmetimiz ve ayrıntılara verdiğimiz kıymetle tanınırız. Ancak daha da kıymetlisi, tüm otellerimizin kendine has kişilikleri, dizaynları ve kültürleri vardır. The Peninsula Istanbul’da da her bir ayrıntı ihtimamla tasarlandı. İstanbul’un mirasının zenginliğini yansıtan, ancak tıpkı vakitte günümüzün dinamizmi ve gücünü de içinde barındıran görkemli bir otel yaratmayı hedefledik. The Peninsula Istanbul’un ikonik özellikleri, kusursuz servisi ve lezzetleriyle yalnızca İstanbul’un değil tüm dünyanın ilgi odağı olacağına yürekten inanıyorum. Ancak en değerlisi Türk misafirperverliği ve The Peninsula geleneklerinin harika karışımı ile konuklarımız için kalıcı anılar yaratmak olacak.” derken projenin kıymetli iş ortakları hakkında kanılarını, “Otelimizin kendine has estetiğini oluşturmak için Türkiye’nin en önde gelen yaratıcı isimlerinden birçoğu ile birlikte çalışmış olmak büyük bir zevk. Bu sanatkarlar, konuklarımız için otantik ve hoş bir ortam sağlamanın yanı sıra kendi ülkelerinin kültürel miraslarını da yansıtmak için büyük gayret gösterdi.” kelamlarıyla aktardı.

605cb5f9 fa48 472b 8f40 5b95f4264d1d 7b68a51a 528a 4274 9a18 bf8d63c6892eMert Hoş, Nilgün Arsankan Ergül, Jonathan H.Crook, Çağla Saraç, Peter Borer, Fatih Tutak, Clement Kwok, Dilek Kaprol, Zeynep Fadıllıoğlu, Murat Katran

Yaratıcı Ortaklardan Oluşan Bir Takım

The Peninsula Istanbul’un iş ortaklarının çalışmaları ve küratörlüğü, otelin her tarafı ile (bahçe, mutfak, özel koku, her bir alanın iç dekorasyon ve düzenlemeleri ve odalar) kusursuz olmasını sağladı. Sonuçlar hem özgün Türk tarzını hem de The Peninsula markasının klasik zarafetini bünyesinde barındırıyor.

The Peninsula Istanbul’un kıymetli iş ortaklarının ortasında:

 • Mimar ve iç mimar Zeynep Fadıllıoğlu, ortalarında İstanbul Şakirin Camii de olmak üzere, Orta Doğu, Asya ve Avrupa’da, birbirinden eşsiz birçok kamuya açık ve özel alan tasarladı. The Peninsula Istanbul’un şık iç yerlerinde görüldüğü üzere, Fadıllıoğlu’nun çağdaş tasarım ögeleri ile klasik Türk motiflerini bütünleştiren imza tarzı, çağdaş tasarım öğelerini bölgesel personellik ayrıntılarıyla birleştirerek, bunları çarpıcı hoşluktaki yaratımlara titizlikle dönüştürüyor.
 • Ödüllü milletlerarası peyzaj mimarı Enzo Enea, dünya çapındaki çeşitli iklim bölgelerinde dış yer alanları ve bahçeler yaratma konusundaki uzmanlığını (aralarında kraliyet ailesi üyeleri ve ünlüler için özel dizaynlar ve devrilmekten kurtarılan yaşlı ağaçları çağdaş heykellerle harmanlayan dünyanın eşsiz Enea ağaç müzesinin yer aldığı) otele taşıdı. İstanbul Tarihi Yarımada’nın Boğaz’a bakan geniş, ikonik lokasyonuna uzman bakış açısını ve doğal bitki örtüsü bilgisini getirdi. Otelin eşsiz pozisyonu, kapsamlı bir araştırmaya tabi tutuldu; mevsime nazaran gölge oluşumu, yağış, rüzgar ve ışık şartları hakkında bilgi toplandı, peyzajın tasarımı ve yerleşimi hakkında bilgi verildi. Proje hakkında Enea, “Alanı birinci ziyaret ettiğimde, Karaköy’ün tarihi ruhunu çabucak hissettim. The Peninsula Istanbul’u bulunduğu pozisyon ile bütünleştirmek ve peyzajın dört bina etrafında birleştirici bir öge olmasını istedik.”
 • Doğuş Kümesi’nin Akademik ve Sanat Danışmanı Çağla Saraç, ülkesinin sanat hazinelerini korumak ve tanıtmak için Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile ağır bir biçimde çalıştı. Çağdaş ve klasik Türk sanatındaki derin uzmanlığını, The Peninsula Istanbul’daki ortak kullanım alanlarında ve odalarda sergilenen çeşitli özgün sanat yapıtları koleksiyonunu seçmek için kullandı.
 • Koleksiyonları Paris Moda Haftası’nda sunulan ve Londra’da Harrods, New York’ta Bergdorf Goodman ve Paris’te Montaigne Market üzere seçkin perakende satış noktalarında yer alan ünlü moda dizayncısı Dilek Kaprol’un çağdaş hassaslığı ve sıra dışı kumaşlara olan ilgisiyle birleşen titiz personelliği, The Peninsula Istanbul çalışanları için yarattığı üniforma dizaynlarında kendini gösteriyor.
 • Nishane markası kurucuları, doğup büyüdükleri kent İstanbul’un gizemli kokularına ve varlıklı mirasına tutkuyla aşık olan Mert Hoş ve Murat Katran, The Peninsula Istanbul’un oda içi banyo eserleri koleksiyonu için “Citrus Fig & Bosphorus Breeze” ismin verdikleri özel bir koku yarattı. Nishane, kokuyu oluştururken İstanbul’un Bizans periyodundan kalma incir ağaçlarına odaklandı. İnciri bir tazelik ve çekicilikle tamamlamak için limon, mandalina, lavandin, vadi zambağı ve kentin karmaşıklığını ve hoşluğunu çağrıştırmak için yaseminin narenciye ve çiçeksi notaları da eklendi. Hiçbirinde paraben ve silikon üzere ziyanlı kimyasallar bulunmayan eserlerin; The Peninsula Hotels markasının sürdürülebilir lüks anlayışına uygun olarak, %99,9 oranında tek kullanımlık petrol plastikleri içermeyen ambalajlar kullanıldı.
 • İlk ve tek iki Michelin yıldızlı Türk şef Fatih Tutak, gastronominin en itibarlı ödüllerinden birini elde ettiği dünya çapında bir mesleğe sahip. Daha evvel dünyanın en ünlü restoranlarından ikisinde- Kopenhag’da NOMA ve Tokyo’da Nihonryori Ryugin – misyon yapan Fatih Tutak, Asya ve İpek Yolu mutfağına olan tutkusunun gelişmeye başladığı Çin ve Hong Kong’da uzun yıllar geçirdi. 16 yılın akabinde Türkiye’ye döndükten sonra Turk Fatih Tutak’ı açtı ve artık The Peninsula Istanbul’un imza restoranı Gallada’nın Yönetici Şefi rolüyle lezzetli ve yenilikçi bir Türk-Asya mutfağı yaratıyor. Menüsü ve iç tasarımı ile Gallada, Türk kumaşları, armatürleri ve çini mozaiklerle cömertçe döşenmiş bir ana yemek odası; nar ağaçları ve basamaklı bir çeşmenin Boğaz ve Tarihi Yarımada’nın eşsiz görünümünü çerçeveleyen görkemli terası ile eşsiz bir tecrübe sunacak.

Boğaz’da Miras Cazibesi
The Peninsula’nın dünya çapındaki eşsiz şık ve lüks portföyünün en yeni üyesi olan The Peninsula Istanbul, 14 Şubat 2023’te resmi olarak açılacak. The Peninsula Istanbul’da konaklama yahut aktiflik planlamak isteyen konuklar, rezervasyonlarını The Peninsula Istanbul’un web sitesi peninsula.com/istanbul yahut tercih ettikleri seyahat danışmanları aracılığıyla gerçekleştirebilirler. The Peninsula Istanbul web sitesi, projenin özel olarak dizayn edilen farklı kategorilerdeki 177 adet oda ve süitlerine, davet alanlarına, şık binalarına, bahçe ve dış yerlerine yer veriyor. Karaköy’de müze, restoran ve butiklerin yer aldığı yeni bir deniz kıyısı ömür projesi olan Galataport’taki pozisyonu ile The Peninsula Istanbul; Galata Kulesi, Galata Köprüsü, Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı’na yürüme aralığında bir konaklama tecrübesi sunuyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber