user
Nörolojik hastalıklarda artış: Dünyanın yarısı şikayetçi – Son Dakika Dünya Haberleri

Sıradaki içerik:

Nörolojik hastalıklarda artış: Dünyanın yarısı şikayetçi – Son Dakika Dünya Haberleri

Yalnız olmanın 14 faydalı yanı

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

yalniz olmanin faydalari 2

Günlük yaşantımızda, özellikle de Sevgililer Günü gibi bazı özel zamanlarda, sanki etraftaki tek yalnız insan bizmişiz gibi hissedebiliriz. Ancak aslında yapılan araştırmalara göre tüm yetişkinlerin %31’i herhangi birisiyle özel zamanlarda bir partnerlik, sevgililik, eşlik yaşamadığını belirtiyor. Bu insanların yarısı ise aktif olarak bu durumu değiştirmek için bir şey yapmıyor. Dolayısıyla yalnız olan pek çok insan, o an bu durumundan memnun ve bunu değiştirmek için çaba göstermiyor. Evet, sizin için doğru olan kişiyi bulmak şahane bir şey olabilir. Ancak gerçek ve ideal bir eşleşmeyi elde edebilen insan sayısı o kadar çok değil ve bazen bu durumdan pişmanlık da duyulabiliyor.

yalniz olmanin faydalari 1

Unutmayın ki özellikle sizin için ideal bir eşleşme olmayan birisiyle birlikte olmaktansa yalnız olmanın pek çok faydası var. Bu faydaların bazıları şöyle:

 • Zamanınızla ne yapacağınızın kararı size kalmıştır: Eğer önümüzdeki bir kaç saati saçma sapan videolar izleyerek geçirmek istiyorsanız, bunun önünde hiç bir engel yok.
 • İstediğiniz zaman istediğiniz yere gidebilirsiniz: Paranız ve genel olarak isteğiniz oldukça siz nereye isterseniz oraya gidebilirsiniz.
 • İstediğiniz hobiyi yapabilirsiniz: Her zaman bir göz atmak istediğiniz hobileriniz olduysa, bunlara bir an önce başlamak için herhangi bir engeliniz yok.
 • Başkası için kariyer veya yaşamınızdan feragat etmenize gerek yok: Eşinizle veya sevgilinizle aynı düşündüğünüzde kariyerinize faydası bile olabilir fakat aynı fikirde olmadığınızda tam tersi de geçerlidir. Evlilik, bazı hususlarda istediğiniz kariyer planını takip etmenize engel olabilir.
 • Herhangi biriyle takılabilirsiniz: Arkadaşlarınızla hafta sonu bir kaçamak yapabilir ve bütün hafta sonu neredeydin şeklinde bir soruya cevap vermek zorunda kalmazsınız.
 • Arkadaşlıklarınıza daha fazla zaman kalır: Evlenen arkadaşlarınızın bir anda ortadan neden kaybolduğunu hiç düşündünüz mü?
 • Çatışmalardan kurtulabilirsiniz: Sizin için uygun olmayan bir eş veya sevgili, hayatınıza bir havai fişek sokmak gibidir ancak bundan pek keyif almazsınız.
 • Daha fazla para biriktirebilirsiniz: Özellikle ikiniz de aynı düzeyde değilseniz evlilik maddi durumunuzu aşağı çekebilir ve bu nedenle sorun yaşayabilirsiniz.
 • İstediğinizi giyebilir, evinizi istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz: Evinizi kendi zevkinize göre düzenleyebilir, ister derli toplu ister dağınık bırakabilir, çıplak gezebilir veya özensizce giyinebilirsiniz.
 • Kendinizi ve istediklerinizi daha iyi tanıyabilirsiniz: Yanlış bir partnere sahip olmak, yazdıklarınızı okumayan bir dublaj sanatçısına sahip olmak gibidir.
 • Kendinize daha iyi bakabilirsiniz: İlişkilerde genelde veren tarafsanız, bu durum zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak kendinize bakmamanıza sebep olabilir.
 • Gelişime daha açık olursunuz: Yanlış ilişkide olmak çok sıkı bir tayt giymek gibidir. Sizi engeller.
 • Daha güçlü, bağımsız olursunuz: Kendi kararlarınızı verdiğinizde eğlenceli şeyler olur. Kendi seçeneklerinizi değerlendirmeniz size keyif verecektir.
 • Daha iyi bir partner haline gelebilirsiniz ve doğru kişi geldiğinde daha iyi bir ilişkiye sahip olabilirsiniz: Devamlı ilişkiden ilişkiye atlamak neyi yanlış yaptığınızı değerlendirmenize engel olabilir. Dolayısıyla biraz durup yalnız kalmak ve düşünmek faydalı olacaktır.

Elbette doğru bir eşe sahip olmanız da yukarıdaki konularda çok yardımcı olabilir. Örneğin doğru bir eş, düzenli olarak spor yapmanızı sağlayabilir ve hatta spor partneriniz de olabilir. Ancak doğru eşleşmeyi bulmak o kadar da kolay değildir. Zaman alır, doğru zamanlamayı gerektirir, yaşam deneyimi ister ve biraz da şanslı olmak gerekir. Yanlış kişiye takılıp kalmak sizin daha zayıf hissetmenize sebep olur ve yaşamda yapmanız gerekenleri yapmanızı engeller. Ayrıca doğru kişiye erişmenize de engel olur. Yanlış kişiyle birlikteyken, doğru kişinin yaşamınıza girdiğini asla fark edemezsiniz.

Ayrıca bir ilişki istemek ve arzulamak yaşamınızın odak noktası olmamalı. Yalnız olarak da mükemmel derecede mutlu olabilirsiniz. Dolayısıyla yalnızlığın da keyfini sürmeyi unutmayın.

Kaynak: psychologytoday

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber