user
Uçuk neden çıkar ve nasıl geçer?

Sıradaki içerik:

Uçuk neden çıkar ve nasıl geçer?

Cilt bakım ürünleri hangi sırayla uygulanmalı?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

cilt bakim urunleri hangi sirayla uygulanmali qWgjG3vi

Sağlıklı ve bakımlı bir cilde sahip olmak için en önemli adım cildinizi iyi tanımak ve ihtiyaçlarını belirlemektir. Cildinde leke mi var? Akne problemi canını mı sıkıyor? Gün içinde aşırı yağdan kaynaklı parlama sorunumu yaşıyorsun? Cildindeki kızarık görünüm seni rahatsız mı ediyor? Aslına bakacak olursak bu örnekler ve dahası cilt problemlerini işaret ediyor. Bu nedenle etkili bir cilt bakım rutini alışkanlığı kazanmak gerekiyor. Peki cilt bakım ürünleri hangi sırayla uygulanmalı?

etkili cilt bakimi cilt bakim rutini kullanilacak urunler dermokozmetika

Etkili bir bakım için cildinize uygun ürünler tercih etmeli, düzenli ve doğru sırayla uygulamasınız! Nasıl yapacağınız konusunda bir karmaşıklık yaşıyorsanız size yardımcı olabiliriz.

cilt bakim rutini serum krem guasha masaj dermokozmetika

Öncelikle cildinizi iyi tanımanız öncelikle cilt tipi ve cilt tipi problemleri konusunda size bazı ipuçları vereceğiz.

CİLT TİPİ VE PROBLEMLERİ

KARMA CİLT: T bölgesi (alın,burun,çene) yağlı, diğer bölgeler normal veya kurudur. Genellikle lokal sivilce problemi ve T bölgesinde parlama yaşarlar.

YAĞLI CİLT: Aşırı sebum (yağ) üreten cilt tipidir. Cildin nem dengesi doğru oranda olmadığı için nem seviyesini dengelemek adına daha fazla sebum üretir. Bu durum ciltte parlama, siyah nokta, gözenek ve akne problemlerinin oluşmasına zemin hazırlar.

KURU CİLT: Cilt yüzeyinde bulunan koruyucu lipitlerin (yağların) eksikliği ile meydana gelir. Ciltte kuruluk ve gerginlik hissi oluşur.

HASSAS CİLT: Çevresel faktörlere ve etken maddelere karşı en duyarlı cilt tipidir. Ciltte kızarıklık, kaşıntı ve bazı durumlarda yanma, batma hissi meydana gelir.

CİLDİNİZE ZAMAN AYIRIN!

Cilt bakımının düzenli yapılması gerektiği konusunda her geçen gün daha fazla bilinçleniyoruz. Fakat bir çoğumuz günlük hayatın koşturmasıyla cilt bakımını ihmal ediyor, makyajla uyuyabiliyor veya bir temizleyici ile günü bitirebiliyoruz. Bakımlı ve ışıl ışıl parlayan bir cilt için kendinize mutlaka zaman yaratın!

EVDE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR? CİLT BAKIM SIRASI NASIL OLMALIDIR?

1. TEMİZLEYİCİ

bioderma temizleyici

Cilt bakımın ilk ve en önemli adımı temizleyicidir. Gün içinde cilt birçok çevresel faktörlere maruz kalır. Bu faktörler cilt üzerinde bir katman oluşturarak bakım ürünlerinin etkinliğini azaltır. Etkili bir bakım için cildinizi temizlemeyi ihmal etmeyin.

2. TONİK

nuxe tonik

Sadece bir temizleyici ürün ile cildi arındırmak çoğu zaman yeterli olmaz. Çift etkili bir temizlik için tonik uygulanması gerekir. Tonik hem cildi derinlemesine temizler hem de ciltte asansör görevi görerek nemlendirici, kremi ve onarıcı bakım ürünlerinin cilde emilim süresini hızlandırmaya yardımcı olur.

3. SERUM

la roche posay serum

Cildin en alt katmanına kadar inerek işlev görmeye başlayan konsantre üründür. İnce yapısı sayesinde hızlı emilim sağlar ve cildin onarım süresini hızlandırır.

4. NEMLENDİRİCİ

uriage nemlendirici

Cilt bakımının en önemli adımlarından biri de nemlendiricidir. Cilt tipi ve problemi ne olursa olsun cilt mutlaka nemlendirilmelidir.

5. GÖZ ÇEVRESİ BAKIMI

Göz çevresi ince ve hassas deriye sahiptir. Bu sebeple özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Cilt bakımı yaparken göz çevresi ihmal edilmemelidir.

vichy goz cevresi bakimi

6. GÜNEŞ KREMİ

Cilt bakımının son ve en önemli adımı olan güneş kremi cildin korunmasında büyük rol oynar. UV ışınlarının cilde vermiş olduğu hasarı önlemek ve yaşlılık belirtileri en aza indirgemek için yaz-kış güneş kremi kullanılması gerekir.

la roche posay gunes

Sağlıklı, bakımlı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak için aradığın tüm dermokozmetik ürünleri ve daha fazlasını https://www.dermokozmetika.com.tr/ adresinden inceleyebilirsin.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber