user
EV HEMODİYALİZİ YAPARAK AĞIR İŞLERDE RAHATÇA ÇALIŞAN BÖBREK HASTALARI VAR!

Sıradaki içerik:

EV HEMODİYALİZİ YAPARAK AĞIR İŞLERDE RAHATÇA ÇALIŞAN BÖBREK HASTALARI VAR!

YÜKSELEN TÜRK CİLT BAKIM MARKASI: ROUIS NATURALS

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

yukselen turk cilt bakim markasi rouis naturals

050ff818 9cf5 4dcd ae63 6977a2a26b10 roius

İlham verici, bayan başarısı hikayelerini çok seviyoruz. Çağla Bingöl ile de bu sebeple bir ortaya geldik. Pandemi sürecinde kuruyan ellere de derman olmasıyla, kısa müddet içinde birçok kişinin vazgeçilmezine dönüşen, Roius SOS Balm’ın yaratıcısı Çağla Bingöl, birebir vakitte Beymen’lerde de satılan Garage Organics markasının kurucularından. Artık ise su bazlı, tüm cilt tiplerine uygun Roius Naturals Hero Daily C vitaminli nemlendirici ile hoşluk meraklılarının banyo dolaplarında…

Kendinden biraz bahseder misin, cilt bakımına düşkünlüğün nasıl başladı?

cd937248 be9e 4d49 b790 545a57a837af f1979864 a88a 48d9 ae6d dfbb8d99e950İtalya’da aldığım İrtibat eğitimi sonrasında bir devir İstanbul’da PR alanında çalıştım. Akabinde Londra St. Martins’de moda müellifliği üzerine ek bir eğitim gördüm. Sonra bağlantının daha fazla moda, sanat ve kozmetik alanına kaydım diyebilirim. Estee Lauder Companies bünyesinde bulunan M.A.C Kozmetik’te irtibat müdürü olarak çalışmaya başlayana kadar cilt bakımı ile aram çok sıcak değildi. Ablamın bana önerdiği eserleri (neyse ki onun çok bilgili olması istikametinden şanslıydım) birden fazla vakit kullanırdım. Bu makyaj için de geçerliydi. Makyajla sonraki yıllarda da pek bir yakınlığım olmadı fakat düzgün kullanan birinin elinde son derece güçlü bir silah olması ile beni her vakit büyülemiştir. Cilt bakımı ise hakikat yapıldığı vakit beşere kendini çok güzel hissetirebilen bir şey. Şayet o âlâ hazırlanmış tual yoksa makyaj da düzgün durmuyor. Ben cilt bakımının başardığı duru hoşluğu sevdim. Bunun için de az ancak öz, sağlıklı ve dürüst eser serilerini yaratmanın hayali kurarak bu yola çıktım. Esasen eşim Ufuk da benim bu planlarımdan daha evvel sağlıklı ve organik kozmetik eserlerini yurtdışından getirmeye başlamıştı. Firması Niş Kozmetik, organik trendini Türkiye’de birinci duyuranlardan biri olarak Fransa ve Amerika’dan sertifikalı markaları eczane kanalına getiriyordu. Bir de ortağım Ahmet Çoban ile Garage Organics isminde bir saç bakım markamız var. Onu da hem Garage Hair Repair Salonlarında, hem Beymen’lerde hem de kendi alışveriş sitesinde satışa sunuyoruz. 

Roius senin için ne söz ediyor, markayı oluştururken neleri önemsedin?

Roius Naturals markasını yaratırken laf kalabalığından uzak, hakikaten vaadini yapan, dürüst, sağlıklı eserler üretmek hayalini kurduk. Japonların tasarım mantığında işleve yararı olmayan hiçbir fazla ayrıntıya, süse yer yoktur. Ben de bu ideolojiyi kendime örnek aldım. Bu manada cilt bakımında değeri yeni yeni anlaşılmaya başlayan etkin içerik kullanımına da öncelik tanıdık. Mesela asitler, enzimler, vitaminler üzere. Bir de evvelce biz de yalnızca en doğalın peşindeydik. Lakin işin formül tarafına uygunca konsantre olunca anladık ki bazen yalnızca doğal içeriklerle olmuyor. Ayrıyeten “green washing” siyaseti ile olmaması gereken boyutta bir dehşet yaratıldı. Bu da farklı bir pazarlama yoluydu doğal. İnsanlara kimi çok gerekli kimyasallar “parabenler” ismi altında çok yanlış anlatıldı. Biz yalnızca nitekim toksik olan içeriklere yer vermiyoruz lakin gerekli olan kimyasalların da kullanılmasından yanayız. Bunu da yeni misyon olarak insanlara anlatmaya çalışıyoruz. 

a1a56f45 1078 453f bb60 ea414bb7be8b dbd397c1 576c 4977 9508 721dbedc7daaSOS Balm kısa müddette vazgeçilmez bir eser oldu. Eseri biraz anlatır mısın?

SOS Balm çok enteresan bir eser oldu sahiden. Her markanın bu türlü kültleşecek bir esere gereksinimi vardır. Biz de birinci eserimiz böylesine güçlü bir formül olsun istedik. Bu eser her an elinizin altında bulunması gereken bir merhem aslında. Bilhassa annelerin elinin altında. Küçük yara-berelere, yanıklara, kaşıntılara, alerjilere, egzamaya, kuruluklara, ağır pişiklere kullanılıyor. Hasar görmüş alanı çabucak rahatlatıyor, acısını kaşıntısını alıyor. Sonra üzerini dış etkenlere karşı muhafazaya alıyor ve tamirat süreci başlıyor. İçinde hücre yenileyen çok ağır antioksidanlar kullandık. Bilhassa bedeli yeni yeni anlaşılmaya başlayan Frenk Üzümü ekstraktı. Tüm içerikler organik sertifikalı ve toksik içerik bulunmuyor. Biz olağan eseri bu türlü tasarladık ancak satın alıp kullanmaya başlayanlar süratli onarıcı özelliğini keşfedip çok kuruyan ve hassaslaşan yüzlerine gece maskesi olarak da kullanmaya başladılar. Ben de bilhassa mevsim değişimlerinde hassaslaşan cildime SOS Balm ile bakım kürü uyguluyorum. Lakin onun dışında tüm ailenin harika kurtarıcısı bir acil durum merhemi diyelim. 

a82a3b20 dcbe 4a37 8e07 788f2ba84e87 d3b824e7 e766 4626 b7fe 223201bc30c1Hero Daily kimler için, ne üstünlüğü var başka eserlerden onu ortaya çıkartma öykün nedir?

Hero Daily’yi tasarlarken günlük kullanılabilecek, her cilt tipine kolaylıkla uyan fakat bilhassa eser bulmakta zorluk çeken ve her esere dehşetle yaklaşan yağlı ve akne riskli ciltlerin rahatlıkla tercih edebilecekleri su bazlı yumuşacık bir nemlendirici yapmak hedefiyle yola çıktık. Benim için en kıymetli etkinlerden biri C vitamini. Zira ciltte yeni üretilemeyen ve azaldıkça sarkma ve kırışıklara neden olan kolajen yapısını güçlendirebilen yegane içeriklerden biri C vitamini. C Vitaminin de cilde en rahat ahenk sağlayan ve saf C vitamini diye bildiğimiz L-askorbik asit kadar koruması ve uygulanması sıkıntı olmayan türevi Askorbil Glikositi tercih ettik. C vitamini ayrıyeten yeni lekeleri önlüyor ve var olanların rengini açmaya yardımcı oluyor. Bunun dışında bu eserde Hyalüronik asitin bitkisel versiyonu olarak anılan Salicornia bitkisini kullandık. Yalnızca su bazına yapmayalım neme biraz daha katkısı olsun dedik ve su yanına Aloe Vera özünü de baz yaptık. Yeniden erken yaşlanma belirtilerini gideren antioksidanlar kullandık. Bir de D vitaminli pancar özü koyduk. Bu içerik de cildin nem tutmasına yardımcı oluyor. Alışılmış E vitamini de var. Esasen E hem antioksidan kategorisinde hem de C vitamini aktive etmenin en uygun yolu E Vitamini kullanmak. Eseri opak beyaz, Airless şişeye şişeye koyduk. Zira C Vitamininin hava ile temas etmemesi çok değerli. Airless şişede de iç metal sistemi korunaklı bir tasarım kullandık. Yani velhasıl yeniden piyasada bulunan tüm eserlerden çok farklı olmasına uğraş ettik. 

Hero’nun kullanımını biraz anlatabilir misin farklı yaşlar için nasıl eserlerle kombinlenmeli?

Tabii, Hero Daily aslında 20 yaşından itibaren kullanılabilecek bir nemlendirici. C Vitaminini cilt ile ne kadar erken tanıştırırsanız kolajen kaybının da o kadar çok önüne geçersiniz. Kuru ciltler kış aylarında bu nemlendiriciyi antioksidan mesela E vitamini içeren bir serum ile kombinleyebilirler. Yağlı ciltler tahminen temizleme sonrası yağ dengeleyen mesela Aloe Veralı bir tonik yahut jel kullanılabilir. Karma ciltte Aloe Vera yalnızca T Bölgesine uygulanabilir. Sonrasında Hero Daily gelir. Akne varsa haftada 1-2 kez BHA içeren bir peeling bakım rutinine eklenebilir. 30 yaş üstünde bir de göz etrafı için gereksinime nazaran serum kullanmak güzel olacaktır. Ayrıyeten gözenek sıkılaştırıcı bir tonik mesela gül ya da yeşil çay içeren olgun ciltlerde hoş çalışıyor. Herkes için kesinlikle nemlendirici sonrasında güneş müdafaa öneriyoruz. Hatta o kadar çok tekrarlıyoruz ki bu teklifimizi toplumsal medyada bizi güneş markası sanabiliyorlar. Zira güneş de kolajen dokuya en çok ziyan veren faktörlerden. Ayrıyeten lekeleri de çoğaltıyor. C Vitaminin hoş bir tarafı da güneş kreminin kollayıcı özelliğini desteklemesi.  

Garage Organics’in en çok sevilen eserlerinden de biraz bahseder misin?

Garage Organics’i tasarlarken ortağım Ahmet Çoban çok küçük ve güçlü seri yaratmak istedi. Bu benim başıma da çok uydu. Yalnızca 9 çeşit eserimiz var. Bunlardan 7 tanesi Organics tarafında ve Avrupa’nın en itibarlı Cosmos Organic sertifikası ile tescilli saç-vücut bakım eserleri içeriyor. Öbür iki eserimiz de daha yeni olan line’ımızda. O seride yalnızca organik içeriklerle çözemediğimiz meseleler için  yine toksik olmayan pak kimyasal içeriklerle bitkileri kombinleyerek hazırladığımız eserler var. Mesela saçı anında yumuşatan, kolay taranmasını sağlayan ve ısıdan koruyan Leave-in Treatment No.2 ve sülfatsız şampuan Üstün Wash. Bu iki eser de en çok satanlar ortasında. Organik serimizde ise saçı tamirata alan eserlere odaklandık. Ahmet’in saç bakımı hakkında yesyeni bir bakışı var. Saça eserleri dikey değil yatay uygulamak. Zira saçın kök kısmı ile en yıpranmış uç kısmının gereksinimleri birebir değil. Halbuki öteki markalarda yıpranmış saçlar için eser kümeleri oluyor mesela. Bu demek oluyor ki eser içinde besleyen yağlar ve kayganlık veren silikon türevi gereçler var. Ancak saçın tabanının buna hiç gereksinimi yok aslında. Bu eseri dikey kullandığınızda yarar değil ziyan veriyorsunuz saça. Bana da bunu Ahmet açıkladığında bir anda aydınlanma yaşadım. Markanın özel bir ideolojisi olmasını çok seviyorum. Garage Organics serimizde Hair Balm en yıpranmış uç bölgelere, saç tabanlarına yalnızca saç köklerini güçlendiren Hair Wash şampuan ve gereksinime nazaran tüm gövdeye saça nemi hapseden Hair Serum veriyoruz. Ayrıyeten tüm saç bakımını banyo öncesine taşıdık. Böylelikle saçınıza bakım yaparken banyoda düşünceden karoları saymıyorsunuz. 

Roius için Bir sonraki adım ne?

Roius Naturals’da bir sonraki adım için ÜR-GE çalışmaları dört bir koldan sürüyor. Şu an laboratuarda bir yandan enzimli bir temizleyici, bir taraftan göz serumu üzerine çalışıyoruz. Ayrıyeten bize çok sorulan Rosacea problemine güzel gelecek farklı bir eser de yeniden projelerimiz ortasında. Bakalım, birinci hangisi finish çizgisini görürse onu lanse edeceğiz. Natürel tekrar üzerinde laburatuar testler olan ve kendini kanıtlamış etkinler ve sertifikalı bitki özleri ile çalışmaya devam ediyoruz. 

Cilt bakımı konusunda bize en değerli tavsiyen nedir?

Son olarak bugünlerde çok karşılaştığımız bir mevzu hakkında not iletmek istiyorum. Mesken ortamında amatörce hazırlanmış birçok marka görüyoruz son devirde. Bunu bir merak, bir hobi olarak desteklesek de gereğince steril olmayan koşullarda (laburatuar derecesini kast ediyorum), kusurlu ortam ısısında, içeriklerin karışma özelliklerine dikkat etmeden bir ortaya getirilerek hazırlanan eserleri hakikat bulmuyoruz. Hele de bunları şahsî kullanım hariç marka olarak öbür insanlara satmayı. İnanın cilt bakım eserleri asıl bu türlü olduğunda ciltte dönüşü olmayan sıkıntılara neden olabiliyor. Son günlerde bize çok sık bu türlü sorunlar aktarılıyor. Elimizden geldiğince tekliflerimizle yardımcı olmaya çalışıyoruz lakin neredeyse yanığı andıran lekelere kadar iş varabiliyor. Aman çok dikkat. 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber