user
2022 ULUSLARARASI WOOLMARK ÖDÜLÜ FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

Sıradaki içerik:

2022 ULUSLARARASI WOOLMARK ÖDÜLÜ FİNALİSTLERİ BELLİ OLDU

YILBAŞI GECESİNİN FAVORİSİ: KIRMIZI İÇ ÇAMAŞIRI

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

yilbasi gecesinin favorisi kirmizi ic camasiri GbMXs5NW

86783e54 aff1 4ee9 8a43 360e4cdf648d kapak%20copy

Türkiye’de ve dünyada pek çok ritüelin gerçekleşmesi manasına gelen ve kutlamaların gerçekleştiği Yılbaşı gecesini heyecanla bekliyoruz. Çoğumuz için hayatımızın en güç yılı olan bu yılı geride bırakırken, önümüzdeki yıl Türkiye’de ve dünyada olumlu değişiklikleri ve huzuru teşvik eden birtakım gelenekleri benimsemek her zamankinden daha kıymetli olabilir.

Hemen çabucak her ülke ve kültür Yeni Yılı kutluyor; birçok ülke zenginlik getirmeyi ve makus bahtı kovmayı vadeden klâsik geleneklere bağlı kalmaya devam ediyor. Her ülkenin yeterli talih için kendi Yılbaşı gelenekleri ve uygulamaları olsa da, kimi kültürlerin ritüelleri yüzlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Amerika’nın güneyinde, beşerler yeni yıla hazırlanırken börülce tüketirler. İspanya’da bir sonraki takvimin sayfasını çevirmeden evvel her ay için bir tane olmak üzere 12 üzüm tüketirler. Fakat Orta Çağ’a kadar uzanan bir gelenek var: Yılbaşı gecesi kırmızı iç çamaşırı giymek!

Yılbaşı partiniz için bir randevunuz olsun ya da olmasın, iç çamaşırlarınıza biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Kırmızı iç çamaşırı görünüşe nazaran makûs bahtı ve aksilikleri savuşturmaya yardımcı olacak, önümüzdeki yıl size memnunluk ve yeterli baht getirecek. Tüm dünyanın en çok istediği şey!

Yeni yıla girdiğimiz gece kırmızı iç çamaşırı giymenin genel olarak tüm dünyada yeterli talih getirdiği söylenir. Pekala, fakat bu kavram nereden geliyor? Gelenek İspanyol, İtalyan ve Çin kültürleri ortasında yaygındır, lakin bunu birinci kimin yapmaya başladığını tam olarak belirlemek zordur. Kimileri, bayanların kendilerine aşkta baht getirmesi için kırmızı iç çamaşırları giydikleri orta çağa kadar uzandığını düşünüyor. Tarihi olarak kırmızının makus güçleri ve negatif enerjiyi savuşturduğuna inanılıyordu. Bu geleneğin kökleri, batıl inançların (ve vebanın) yaygınlaştığı, birçoğunun bir kişiyi hastalıklarından kurtarmayı yahut tahminen de âlâ talih ve sevgi getirmeyi vaat ettiği Orta Çağ’da bulunur. Bununla birlikte, ortaçağ erkeklerinin uyurken kasıklarının üzerine bir modül kırmızı kumaş giydiği uygulamaya bağlı olması daha muhtemeldir. Böylelikle o vakitlerde cadıların onlara büyü yapamayacağına ve doğurganlıklarını elinden alamayacağına inanılıyordu. Bu geleneğin bu eski uygulamadan gelebileceğini varsaymak makul.

Bu gelenek neden hala güçlü? Farklı ülkelerde yılbaşı gecesi kırmızı iç çamaşırı giymenin getireceği şeylere dair farklı inançlar var. Meksika’da ve birçok Latin Amerika ülkesinde kutlama yapanlar aşkı bulmak için kırmızı iç çamaşırı giyer. Kırmızı iç çamaşırı birebir vakitte İtalya’da, Türkiye’de ve tüm dünyada tanınan bir Yeni Yıl geleneğidir.

İspanya’daki Yılbaşı gelenekleri lokal kültür için çok kıymetlidir. İspanyol geleneğine nazaran kırmızı Yılbaşı iç çamaşırını giymenin aşk hayatınıza heyecan katması gerekiyor. Yeni yıla gireceğinize nazaran kırmızı iç çamaşırlarınız da yeni olmalıdır. Yılbaşı döneminde İspanya’nın her yerinde kırmızı iç çamaşırı satılık olarak bulunabilir. Görünüşe nazaran, İspanyol perakendeciler herkesin tutkulu ve aşk dolu bir Yeni Yıl geçirdiğinden emin olmak istiyor.

Yeni yıl kararınız âşık olmaksa, yeni yıla kırmızı iç çamaşırı giyerek girmeyi unutmayın! İspanya’nın kimi bölgelerinde, aşk rabbini çağıran bu uygun talih tılsımı sırf iç çamaşırı hediyeyse işe fayda. Farklı bölgelerde ise aşk iksirinin işe yaraması için kutlama iç çamaşırlarınızı gecenin sonunda vermeniz gerekir.

Aralık ayında vitrinler kırmızı iç çamaşırlarıyla dolup taşar; hem erkekler hem de bayanlar, önümüzdeki yıl talih getirmesi için Yılbaşı gecesinde kırmızı iç çamaşırı giyerler.

Kırmızı tutkuyu, bedeninizde akan kanı ve hasebiyle ömrün kendisini temsil eder. Tutkulu İtalyanların birçoklarının Yeni Yıla kırmızı iç çamaşırları giyerek girmesi şaşırtan değil. İtalya’da aralık ayında vitrinler kırmızı iç çamaşırlarıyla dolup taşar; hem erkekler hem de bayanlar, önümüzdeki yıl talih getirmesi için Yılbaşı Gecesi’nde kırmızı iç çamaşırı giyerek “şanslı” olabileceklerini düşünürler (veya umarlar).

Yürütülen bir araştırma, İtalyanların yüzde 60’ının bu geleneğin doğurganlık yahut cinsel uğraşlarınızda uygun talihle kontaklı olduğunu düşündüğünü ortaya koydu (Görünüşe nazaran İtalya’daki beyefendiler, Yeni Yıl için hayatlarındaki bayanlara kırmızı iç çamaşırı armağan etmeye epeyce hevesli), fakat aslında çok daha genel. Kırmızı renk yüzyıllardır savaş ve öteki felaketlerden korunmak için kullanılmıştır.

dd9d0716 37a1 40ad a8ca d85c559077c0 a0fefe93 0050 4274 b2a0 c98ca8437e2b
Kırmızı rengin kanı ve kalbi sembolize ettiği için yeni yılda sevgiyi ve sıhhati bulmada yardımcı olacağı yaygın bir inanıştır. Kırmızı tıpkı vakitte uygun talih ve memnunlukla ilgili parlak ve canlı bir renktir. Kırmızı birebir vakitte doğurganlığın rengidir ve bir sonraki yıl gebe kalmayı umanlar da kırmızı giyerler.

Türkiye’de yeni bir yılın başlangıcını işaret eden gece için kendi özel geleneklerimize sahip olmamız şaşırtan olmamalı. Armağan olarak bir kırmızı külot alırsanız rahatsız olmayın. Verimli ve gelecek vaat eden bir yeni yıl için gece yarısında kırmızı iç çamaşırı giymek, yeterli baht olarak kabul edilir. Türkiye’de birçok kişi hayatlarındaki bayanlara kırmızı iç çamaşırı alma geleneğine katılır. Kırmızı, birçok kültürde yaygın olarak güzel bahtın rengi olarak kabul edilir, bu nedenle yeni ve şanslı bir yılı karşılamak için kırmızı iç çamaşırı giyilir. Değişik bir halde İtalya ile Türkiye, bu hususta tıpkı inanışa sahiptir.

Kırmızı birebir vakitte sıhhati simgeliyor. Bayanlar, yeni yılda refahı sağlamak için gece kırmızı iç çamaşırı ve öteki yeni giysilerini giyerler.

Bunu okurken, yılın son akşamı giymek için bir çift kırmızı külot bulmayı umarak kendi iç çamaşırı çekmecenizi karıştırıyor olabilirsiniz. Sonuçta, baht şu an hepimizin en çok gereksinimi olan şey. Lakin, bu gelenekle bağlantılı Yeni Yıl bahtını tam olarak elde etmek için uyulması gereken birkaç kaide var.

İlk olarak, birden fazla ülkede iç çamaşırın bir armağan olması gerekir; bu kendiniz satın alırsanız işe yaramayacağı manasına gelir. İkincisi, yılbaşında birinci sefer giyeceğiniz yeni bir çamaşır olmalı. Son olarak, birtakım kaynaklar rastgele bir cins kırmızı iç çamaşırın (örneğin bir çorap yahut jartiyer) işe yarayacağını belirtse de, kelamda kökenine nazaran en klâsik seçenek üzere göründüğü için gerçek iç çamaşırının kendisini tercih etmenizi öneririz.

Dipnot: Tutku hissetmiyorsanız, birtakım beşerler zenginlik için sarı yahut altın, refah ve sıhhat için yeşil yahut barış için beyaz iç çamaşırı giyerler.

Kırmızı renk, sevinç ve hasebiyle düzgün baht getiren bir renktir. Negatif enerjiyi uzak fiyat. O yüzden bu yıl, talihinizi teşvik etmek, seneyi aşkla geçirmek ve “cadılardan korunmak” için kırmızı iç çamaşırını giydiğinizden emin olun.

Kırmızı iç çamaşırınız yok mu? Endişelenmeyin! Markalar, yeni yıla giden günlerde bol ölçüde stok yapar. Geleneklere bağlı kalmayı düşünüyorsanız; tek yapmanız gereken hayatınızdaki birine çok beğendiğiniz kırmızı iç çamaşırının linkini göndermek…

YILBAŞI GECESİ İÇİN 20 KIRMIZI İÇ ÇAMAŞIRI

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber