user
MODA VE SANATI KUTLAYAN BİR PROJE: COMMON LEISURE X SHOPI GO ART

Sıradaki içerik:

MODA VE SANATI KUTLAYAN BİR PROJE: COMMON LEISURE X SHOPI GO ART

YILBAŞI GECESİ NEDEN KIRMIZI İÇ ÇAMAŞIRI GİYİLİR?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

yilbasi gecesi neden kirmizi ic camasiri giyilir t3JaweEX

86783e54 aff1 4ee9 8a43 360e4cdf648d kapak%20copy

Türkiye’de ve dünyada pek çok ritüelin gerçekleşmesi manasına gelen ve kutlamaların gerçekleştiği Yılbaşı gecesini heyecanla bekliyoruz. Çoğumuz için hayatımızın en sıkıntı yılı olan bu yılı geride bırakırken, önümüzdeki yıl Türkiye’de ve dünyada olumlu değişiklikleri ve huzuru teşvik eden kimi gelenekleri benimsemek her zamankinden daha değerli olabilir.

Hemen çabucak her ülke ve kültür Yeni Yılı kutluyor; birçok ülke zenginlik getirmeyi ve berbat bahtı kovmayı vadeden klasik geleneklere bağlı kalmaya devam ediyor. Her ülkenin düzgün talih için kendi Yılbaşı gelenekleri ve uygulamaları olsa da, birtakım kültürlerin ritüelleri yüzlerce yıl öncesine dayanmaktadır. Amerika’nın güneyinde, beşerler yeni yıla hazırlanırken börülce tüketirler. İspanya’da bir sonraki takvimin sayfasını çevirmeden evvel her ay için bir tane olmak üzere 12 üzüm tüketirler. Ancak Orta Çağ’a kadar uzanan bir gelenek var: Yılbaşı gecesi kırmızı iç çamaşırı giymek!

Yılbaşı partiniz için bir randevunuz olsun ya da olmasın, iç çamaşırlarınıza biraz daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Kırmızı iç çamaşırı görünüşe nazaran makus bahtı ve aksilikleri savuşturmaya yardımcı olacak, önümüzdeki yıl size memnunluk ve âlâ baht getirecek. Tüm dünyanın en çok istediği şey!

Yeni yıla girdiğimiz gece kırmızı iç çamaşırı giymenin genel olarak tüm dünyada uygun talih getirdiği söylenir. Pekala, fakat bu kavram nereden geliyor? Gelenek İspanyol, İtalyan ve Çin kültürleri ortasında yaygındır, lakin bunu birinci kimin yapmaya başladığını tam olarak belirlemek zordur. Kimileri, bayanların kendilerine aşkta baht getirmesi için kırmızı iç çamaşırları giydikleri orta çağa kadar uzandığını düşünüyor. Tarihi olarak kırmızının makûs güçleri ve negatif enerjiyi savuşturduğuna inanılıyordu. Bu geleneğin kökleri, batıl inançların (ve vebanın) yaygınlaştığı, birçoğunun bir kişiyi hastalıklarından kurtarmayı yahut tahminen de âlâ baht ve sevgi getirmeyi vaat ettiği Orta Çağ’da bulunur. Bununla birlikte, ortaçağ erkeklerinin uyurken kasıklarının üzerine bir modül kırmızı kumaş giydiği uygulamaya bağlı olması daha mümkündür. Böylelikle o vakitlerde cadıların onlara büyü yapamayacağına ve doğurganlıklarını elinden alamayacağına inanılıyordu. Bu geleneğin bu eski uygulamadan gelebileceğini varsaymak makul.

Bu gelenek neden hala güçlü? Farklı ülkelerde yılbaşı gecesi kırmızı iç çamaşırı giymenin getireceği şeylere dair farklı inançlar var. Meksika’da ve birçok Latin Amerika ülkesinde kutlama yapanlar aşkı bulmak için kırmızı iç çamaşırı giyer. Kırmızı iç çamaşırı birebir vakitte İtalya’da, Türkiye’de ve tüm dünyada tanınan bir Yeni Yıl geleneğidir.

İspanya’daki Yılbaşı gelenekleri lokal kültür için çok kıymetlidir. İspanyol geleneğine nazaran kırmızı Yılbaşı iç çamaşırını giymenin aşk hayatınıza heyecan katması gerekiyor. Yeni yıla gireceğinize nazaran kırmızı iç çamaşırlarınız da yeni olmalıdır. Yılbaşı döneminde İspanya’nın her yerinde kırmızı iç çamaşırı satılık olarak bulunabilir. Görünüşe nazaran, İspanyol perakendeciler herkesin tutkulu ve aşk dolu bir Yeni Yıl geçirdiğinden emin olmak istiyor.

Yeni yıl kararınız âşık olmaksa, yeni yıla kırmızı iç çamaşırı giyerek girmeyi unutmayın! İspanya’nın birtakım bölgelerinde, aşk yaradanını çağıran bu düzgün talih tılsımı sadece iç çamaşırı hediyeyse işe fayda. Farklı bölgelerde ise aşk iksirinin işe yaraması için kutlama iç çamaşırlarınızı gecenin sonunda vermeniz gerekir.

Aralık ayında vitrinler kırmızı iç çamaşırlarıyla dolup taşar; hem erkekler hem de bayanlar, önümüzdeki yıl baht getirmesi için Yılbaşı gecesinde kırmızı iç çamaşırı giyerler.

Kırmızı tutkuyu, bedeninizde akan kanı ve hasebiyle ömrün kendisini temsil eder. Tutkulu İtalyanların birçoklarının Yeni Yıla kırmızı iç çamaşırları giyerek girmesi şaşırtan değil. İtalya’da aralık ayında vitrinler kırmızı iç çamaşırlarıyla dolup taşar; hem erkekler hem de bayanlar, önümüzdeki yıl talih getirmesi için Yılbaşı Gecesi’nde kırmızı iç çamaşırı giyerek “şanslı” olabileceklerini düşünürler (veya umarlar).

Yürütülen bir araştırma, İtalyanların yüzde 60’ının bu geleneğin doğurganlık yahut cinsel uğraşlarınızda güzel bahtla temaslı olduğunu düşündüğünü ortaya koydu (Görünüşe nazaran İtalya’daki beyefendiler, Yeni Yıl için hayatlarındaki bayanlara kırmızı iç çamaşırı ikram etmeye epey hevesli), fakat aslında çok daha genel. Kırmızı renk yüzyıllardır savaş ve başka felaketlerden korunmak için kullanılmıştır.

dd9d0716 37a1 40ad a8ca d85c559077c0 a0fefe93 0050 4274 b2a0 c98ca8437e2b
Kırmızı rengin kanı ve kalbi sembolize ettiği için yeni yılda sevgiyi ve sıhhati bulmada yardımcı olacağı yaygın bir inanıştır. Kırmızı birebir vakitte yeterli baht ve memnunlukla ilgili parlak ve canlı bir renktir. Kırmızı tıpkı vakitte doğurganlığın rengidir ve bir sonraki yıl gebe kalmayı umanlar da kırmızı giyerler.

Türkiye’de yeni bir yılın başlangıcını işaret eden gece için kendi özel geleneklerimize sahip olmamız şaşırtan olmamalı. Armağan olarak bir kırmızı külot alırsanız rahatsız olmayın. Verimli ve gelecek vaat eden bir yeni yıl için gece yarısında kırmızı iç çamaşırı giymek, yeterli talih olarak kabul edilir. Türkiye’de birçok kişi hayatlarındaki bayanlara kırmızı iç çamaşırı alma geleneğine katılır. Kırmızı, birçok kültürde yaygın olarak düzgün talihin rengi olarak kabul edilir, bu nedenle yeni ve şanslı bir yılı karşılamak için kırmızı iç çamaşırı giyilir. Farklı bir halde İtalya ile Türkiye, bu hususta birebir inanışa sahiptir.

Kırmızı birebir vakitte sıhhati simgeliyor. Bayanlar, yeni yılda refahı sağlamak için gece kırmızı iç çamaşırı ve öteki yeni giysilerini giyerler.

Bunu okurken, yılın son akşamı giymek için bir çift kırmızı külot bulmayı umarak kendi iç çamaşırı çekmecenizi karıştırıyor olabilirsiniz. Sonuçta, baht şu an hepimizin en çok gereksinimi olan şey. Fakat, bu gelenekle alakalı Yeni Yıl talihini tam olarak elde etmek için uyulması gereken birkaç kural var.

İlk olarak, birçok ülkede iç çamaşırın bir armağan olması gerekir; bu kendiniz satın alırsanız işe yaramayacağı manasına gelir. İkincisi, yılbaşında birinci defa giyeceğiniz yeni bir çamaşır olmalı. Son olarak, birtakım kaynaklar rastgele bir tıp kırmızı iç çamaşırın (örneğin bir çorap yahut jartiyer) işe yarayacağını belirtse de, kelamda kökenine nazaran en klasik seçenek üzere göründüğü için gerçek iç çamaşırının kendisini tercih etmenizi öneririz.

Dipnot: Tutku hissetmiyorsanız, kimi beşerler zenginlik için sarı yahut altın, refah ve sıhhat için yeşil yahut barış için beyaz iç çamaşırı giyerler.

Kırmızı renk, sevinç ve hasebiyle güzel baht getiren bir renktir. Negatif enerjiyi uzak meblağ. O yüzden bu yıl, talihinizi teşvik etmek, seneyi aşkla geçirmek ve “cadılardan korunmak” için kırmızı iç çamaşırını giydiğinizden emin olun.

Kırmızı iç çamaşırınız yok mu? Endişelenmeyin! Markalar, yeni yıla giden günlerde bol ölçüde stok yapar. Geleneklere bağlı kalmayı düşünüyorsanız; tek yapmanız gereken hayatınızdaki birine çok beğendiğiniz kırmızı iç çamaşırının linkini göndermek…

YILBAŞI GECESİ İÇİN 20 KIRMIZI İÇ ÇAMAŞIRI

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber