user
THE NORTH FACE, İKONİK TASARIMININ 30. YILINI KUTLUYOR

Sıradaki içerik:

THE NORTH FACE, İKONİK TASARIMININ 30. YILINI KUTLUYOR

TARİHİ HÜRREM SULTAN HAMAMI’NDA ÖZGÜN BİR DENEYİM

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

tarihi hurrem sultan hamaminda ozgun bir deneyim Fa58sVjt

d451f572 2bed 488a ba85 b0d2c5396bda MG 9747%20copy

İstanbul’un kalbinde, Ayasofya Meydanında yer alan ve Mimar Sinan tarafından yapılan Hürrem Sultan Hamamı, bir cephesiyle Sultanahmet Mescidine öteki cephesiyle ise Ayasofya Mescidine bakan eşsiz bir pozisyonda bulunuyor. Hürrem Sultan’ın isteği ile 1556 yılında yapılan hamam, Mimar Sinan tarafından bayanlara ve erkeklere farklı hizmet vermek üzere tasarlandı. Bu eşsiz yapı, birbirinden özel mimari ayrıntıları ile eşsiz bir ambiyans sunarken, tecrübeli takımı ile rahatlatıcı ve arındırıcı hamam ve masaj bakımlarını özel ritüeller eşliğinde sunuyor.

Türkiye’nin en büyük tarihi hamamı olan Hürrem Sultan Hamamı, tecrübeli terapistler eşliğinde sunduğu Pir-ü Pak, Keyf-i Hamam, Zevk-i Sefa, Ab-ı Hayat, Gelin Hamamı, Damat Hamamı isimlerindeki birbirinden değişik müddet ve içeriklerdeki uygulamaları ile farklı beklentilerdeki konuklara hizmet veriyor.

7fdcdf04 68cf 4223 b07a c10ff58792f8 bdd7f759 0df8 47e3 8452 6bb2aa37518c

Restore edildiği günden bu yana büyük ilgi gören ve dünyanın dört bir yanından gelen konuklarına, özel eğitimli ve tecrübeli takımı ile hizmet veren Hürrem Sultan Hamamı; zindelik ve sıhhat sunarken bakım ortalarında özel ikramları ile kurulduğu periyoda ilişkin ayrıntıları da müdafaaya ve yaşatmaya devam ediyor. Hürrem Sultan Hamamının yüzlerce yıllık kubbeleri altında, bir vakitler sultanların yıkandığı mermer kurnalarında hamam tecrübesi yaşayan konuklar için, Osmanlı arşivlerinde Hürrem Sultan’ın en sevdiği çiçek olduğu belirtilen erguvan çiçeğiyle hazırlanmış özel eserler kullanılıyor.

Sultanlara hizmet vermiş bu tarihi yer, bedensel arınmanın yanı sıra ruhsal bir rahatlama da sağlıyor. Hamamda klasik kese uygulaması ve köpük masajının yanı sıra, erguvan yağı ile yapılan aromaterapi masajı, beden bakımları ve kil uygulamaları yer alıyor. Osmanlı ruhunu çağdaş vakit gereksinimleriyle yorumlayan, suyun arındırıcı gücünü eşsiz bir atmosferde ziyaretçilerine sunan Hürrem Sultan Hamamı, konuklarına sultanlara yaraşır bir gün yaşatıyor.

b253e8dc 0d7d 4190 b771 923fdcb19418 8fbd9f05 6189 4612 a591 60b8ca5fe517

Erkekler ve bayanlar için farklı olarak tasarlanan ve günümüzde de bu özelliğini koruyarak hizmet veren hamamda; anti-stres masajı, sırt masajı, ayak masajı üzere özel uygulamalar konuklara rahatlama ve yenilenme sağlıyor.

Hürrem Sultan Hamamı, uygulamaları ile konukları yenilerken, göz alıcı mimarisi ve dekorasyonu, Osmanlı şerbeti ve lokum üzere lezzetleri, özel olarak hazırlanmış hamam müzikleri, ortaya yayılan mis üzere erguvan kokusu ve deneyimli eller ile yapılan bakımlarıyla beş duyuya hitap ediyor.

Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0 212 517 35 35

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber