user
BEYMEN CLUB’IN YENİ MAĞAZASI İSTİNYEPARK İZMİR’DE AÇILDI

Sıradaki içerik:

BEYMEN CLUB’IN YENİ MAĞAZASI İSTİNYEPARK İZMİR’DE AÇILDI

SONBAHARIN VAZGEÇİLMEZİ BAL KABAĞININ BİLİNMEYEN FAYDALARI

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

sonbaharin vazgecilmezi bal kabaginin bilinmeyen faydalari VEZlhiKl

a3348c3e 4dc9 4462 9c27 1edf0db9da11 kabak

Sonbahar ve kış aylarında bedenimizin metabolizmasının yavaşlamasıyla birlikte direncimiz düşer ve kolay hastalanabiliriz. Kendimizi halsiz ve yorgun hissedebiliriz. Bu soğuk aylarda cildimiz de hassaslaşır ve daha çok kurumaya başlar. Pekala bunları önlemek için ne yapabilir, neler yiyebiliriz? Bu sorunun karşılığı işte tam olarak bizde. Bal Kabağı! Muhteşem besin olarak sınıflandırılan bal kabağının kıymetli ölçüde yararları var.

İşte sizin için sıraladığımız bal kabağının yararları.

 1. Yüksek oranda A vitaminleri içerir. İçeriğindeki zeaksantin isimli karotenoid göz sıhhatinin korunmasına yardımcı olur.
 2. Yaşlanmayı geciktirir.
 3. Omega 3 açısından epeyce zengindir.
 4. Yüksek ölçüde beta ve alfa karoten içerir. Bu karatenodiler antioksidan özellikleri sebebiyle savunma sisteminin çok büyük yardımcılarındandır.
 5. Güçlü bir lif kaynağı olan bal kabağı, hem kalp hem de bağırsak sıhhati açısından mühimdir. Yarım fincan bal kabağı 3 gramın üzerinde lif içerir. Yüksek oranda lif tüketimi kolesterol düzeyinin düşmesine bu sebeple kalp sıhhatinin korunmasında; bağırsak hareketliliğinin düzenlenmesi ile de kolon kanseri riskinde azalmada kıymetli bir role sahiptir. Lif tüketiminin artması ile tokluk mühleti uzamaktadır.
 6. Cildinizin yaz aylarındaki üzere ışıldamasına yardımcı olur. Yüksek ölçüde içeriğinde bulunan karotenoidler diyet yağı ile birlikte tüketildiğinde ciltte pigmentasyona neden olduğu için cildin daha canlı görünmesini sağlamaktadır.
 7. İçeriğinde bol ölçüde potasyum bulundurduğu için bu muhteşem besin kan basıncının düzenlenmesine yardımcı olur. Potasyum; kan damarları ve arterlerin gevşemesini sağladığı için kalpteki gerilim azalır ve kan basıncı düşer. Tıpkı vakitte potasyum; hücre ve dokulardaki sıvı istikrarının düzenlenmesine de katkı sağlar.
 8. C vitamini ile kolajen üretimini sağlayarak cildin daha genç ve canlı görünmesine yardımcı olur.
 9. C vitamini açısından epey zengindir. C vitamini bedeni mikroplara, patojenlere karşı savunan beyaz kan hücrelerinin üretimini uyararak beden savunmasına katkı sağlar. 1 porsiyon Balkabağı yetişkin bir bireyin günlük C vitamini muhtaçlığının yüzde 35’ini karşılamaktadır.
 10. İçeriğinde bulunan kalsiyum, manganez, magnezyum, bakır, demir ve fosfor ile kemik dokularındaki hasarın güzelleşmesine ve kemik gelişimine takviye olur. Tıpkı vakitte böbrek taşı oluşumunu maniler.
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber