user
Bacak bacak üstüne atmak zararlı mı sinir felcine neden oluyor!

Sıradaki içerik:

Bacak bacak üstüne atmak zararlı mı sinir felcine neden oluyor!

SERGIO ROSSI HAYATINI KAYBETTİ

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

sergio rossi hayatini kaybetti 6UBrOPMg

ec56d06e b110 499f 896a 856de374ffbf sergio%20rossi

Efsanevi ayakkabı dizayncısı Rossi, İtalya'nın Cesena kentinde, corona virüs nedeniyle 84 yaşında hayatını kaybetti. Sergio Rossi, 1935'te İtalya'nın “ayakkabıcılık” bölgelerinden biri olan San Mauro Pascoli'de doğdu. Ticareti babasından öğrendi, 50'li yıllarda ayakkabı üretmeye başladı ve 1968'de kendi ismini verdiği markasını başlattı. 

Kendi markasıyla birlikte büyüyen dizayncı, Versace, Dolce & Gabbana ve Azzedine Alaia üzere efsanevi moda konutlarıyla de birlikte çalıştı. Rossi, kavisli tabanı ile Opanca sandalet üzere çığır açan bir dizi ayakkabı tarzı geliştirdi.

Markanın yöneticisi Riccardo Sciutto Cuma günü verdiği röportajda, “O bir ustaydı, onunla tanışmak büyük bir ayrıcalıktı. O bizim manevi rehberimizdi ve bugün her zamankinden daha fazla…” dedi.

Nisan 2016'da misyonuna atanan Sciutto, yıllar boyunca şirketin kurucusuna duyduğu hayranlık ve minneti her fırsatta lisana getirdi ve Rossi ismine, San Mauro Pascoli üretim tesisinde 6.000'den fazla modelden oluşan bir arşiv oluşturdu. 

Sciutto, Rossi'nin arşivi ziyaret ettikten sonra ne kadar duygulandığını da anlattı. “1950'lerden itibaren dizaynlarının birçoklarının arşivin bir kesimi olduğuna sahiden şaşırdı. O, o anları yaşadığı için bunu yapmayı hiç düşünmemişti, fakat arşiv bizim için bir ilham kaynağı.”

Sciutto tasarımcının, “Kadınları çok severdi ve onların feminenliğini eşsiz bir biçimde yakalayabiliyordu. Asla abartı şeylerden hoşlanmadı, her vakit kararında bir zevke sahipti. Ayakkabılar her vakit giyilebilir şekildeydi ve onları harika hale getirmediği sürece asla tatmin olmazdı. Ayakkabılar, onun için bir aksesuar değildi. Bir seferinde bana bir bayanın bacağının kusursuz uzantısını yaratmak istediğini söyledi.”

2007'de kendi markasını piyasaya süren Gianvito, 2017'de verdiği bir röportajda, “sadece babamı izleyerek ve en eksiksiz ayakkabıları yaparken esnafları gözlemleyerek” tecrübe edinmeye başladığını söyledi.

2015 yılında Kering, markayı Avrupa yatırım merkezi Investindustrial'a sattı ve bundan bir sene sonra marka yine piyasaya sunuldu. O vakitten beri marka, her dönem için arşivine geri döndü. Bu, Rossi'nin kalıcı tesirinin açık bir delilidir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber