user
DAKOTA JONHSON’I TANIYABİLECEK MİSİNİZ?

Sıradaki içerik:

DAKOTA JONHSON’I TANIYABİLECEK MİSİNİZ?

SAÇ EKİMİ TRENDİ SANAT VE BİLİMLE BÜYÜYOR

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

sac ekimi trendi sanat ve bilimle buyuyor HBA4PlLH

284a8e4f aa26 46a4 98e3 4819295c355b kapak%20copy

Ağırlıklı Avrupa olmak üzere 100’ün üzerinde ülkeden insan, Türkiye’ye saç ektirmeye geliyor. Japonya, Kore, Avustralya ve Kanada’dan bile gelmeye başladılar. Bu hususta memleketler arası reklamların da çok değerli tesiri oldu. İspanya’da geçtiğimiz aylarda vizyona giren “Por los pelos” isimli saç ekimi için İspanya’dan Türkiye’ye gelen üç turistin sineması vizyona girdi. Sinemanın birtakım sahneleri, İstanbul Şişli’de bulunan Serkan Aygın Kliniği Doku Medikal’de çekildi. Sinema vizyona girince gelen İspanyolların da sayısı da süratle artmaya başladı.

Dr. Serkan Aygın’la saç ekimi için yeni geliştirdikleri teknolojiyi, saç ekimini nasıl saç dizaynına dönüştürdüklerini konuştuk.

b8c867d7 86bb 4024 8aa8 139daf97b934 86345ac1 62eb 417a acbd 48294515fd1dSaç ekimi için geliştirdiğiniz teknoloji ve farklılıkları neler?

Saç ekiminde en değerli şey planlamadır. Saç ekimi bir çeşit mühendislik demektir. Yüzeydeki saç sorunu ve ona ekeceğimiz saç sayısı aslında büsbütün matematiksel bir planlama gerektirir. Biz en büyük eforu, bu tahlili uygun yapmaya veriyoruz. Saç ekiminin yapılacağı yüzey 3 boyutlu olduğundan patenti bize ilişkin olan, yüksek teknolojili bir aygıt olan “Doku Stüdyo Ark”ı geliştirdik. Yani hem dizaynıyla hem işleviyle hem de yazılımıyla büsbütün bize ilişkin bir aygıt ürettik.

Operasyon kısmında ise biz mikromotor ve DHI dediğimiz tekniğin uçlarıyla operasyonlarımızı sürdürüyoruz. Artık beşerler saçları için Türkiye’ye gelirken ve hakikaten çok başarılı sonuçlarla ayrılırken; DHI ekim tekniğinde hayati rolü üstlenen aygıtları da bir üst düzeye taşıdık, AR-GE yatırımlarımızla geliştirmeye devam da ediyoruz. Mevcut teknolojiyi her manada kusursuz hale getirdik. Doku Medikal’in yaptığı en değerli farklılık yurtdışından getirilen aygıtlar yerine yüksek yatırımla tasarlayıp ürettiğimiz kendi teknolojik aygıtlarımız olması. Bu kadar hassas aygıtların kusursuz düzeye gelmesi güzel bir mühendislik çalışması gerektiriyordu, biz de bu yatırımı yapmaktan kaçınmadık. Sonuçlar bu yüzden beklentilerin çok üzerinde. Saç ekim kesimi çok büyüyebilecek bir bölüm. Biz Türkiye olarak daha uzun yıllar bayrağı taşımaya kararlıyız.

Doku Medikal neden kendi teknolojisini geliştirme kararı aldı?

Türkiye’de saç ekiminde çok sayıda kuruluş ve hastane var. Bizi onlardan ayrıştıracak en değerli nokta, yapay zekâyı da kullanarak tasarladığımız 3D modelleme sistemimiz. Saç ekimini böylelikle daha konforlu bir hale getirdik. Doku Stüdyo Ark, kısa müddette net sonucu hasta ile tabibe sunabiliyor. Kişinin aygıta girmesinden itibaren modelin tamamlanması yalnızca 30 saniye sürüyor. Sonraki 60 saniye içinde de 360 derece fotoğrafları çekiliyor. Saç kalitesinin ölçüldüğü trikogram adımı ise yaklaşık 3-4 dakika sürüyor. Tüm sonuçlar hekim ve hastaya 5-10 dakika içinde sunularak en uygun süreç için planlama yapılıyor.

Saç ekimi sizin dokunuşunuzla hangi tarafa evrildi?

Saç ekiminde bizi ayıran saç konusuna yalnızca ekim olarak değil, tasarım olarak bakmamız. Saç tasarımı içinde hem matematik hem sanat barındırıyor.

Amaç ekilen saçın kalıcı olması değil mi? Bu nasıl gerçekleşiyor?

Saç dökülmesine neden olan DTH hormonlarına hassas olan reseptörlerdir. Ekilen saçlar, bu reseptörlerin çevresel tesirlere bağlı olarak ziyan görüp görmeme durumuna nazaran başarılı olur. Tertipli bakım yaparak, beslenme sistemine dikkat ederek, ekilen saç ömür uzunluğu kalıcı hale gelir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber