user
DAKOTA JONHSON ANNELİK HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞTI

Sıradaki içerik:

DAKOTA JONHSON ANNELİK HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞTI

PRENS WILLIAM MENTAL SAĞLIK HAKKINDA KONUŞTU

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

prens william mental saglik hakkinda konustu yFGwBkuG

61716989 7f23 4281 9557 c1ee125b99fe william2

Prens William’ın bir hava ambulans helikopter pilotu olarak tecrübesi, üzerinde silinmez bir iz bırakmış. Apple Fitness+’ın ‘Time to Walk’ serisinde özel bir kısma konuk olan Prens William, RAF Arama ve Kurtarma pilotu vazifesinden sonra yaşadığı mental sıhhat sıkıntılarını anlattı. Cambridge Dükü, 2015 ve 2017 yılları ortasında East Anglian hava ambulansı pilotu olarak misyon yapmıştı.

“Helikopter eğitimine başladığım an her şeyden daha yeterli olduğunu anladım. Anında aklıma bu geldi ve ‘Bu sahiden şahane’ diye düşündüğüm şeylerden biriydi. Bundan nitekim zevk alıyordum” diyen Prens William, işini ne kadar çok sevse de zorluklar da olduğunu söyledi. Birçok sıkıntı duruma şahit olduğunu söyleyen Prens William, “Hastaların ve ailelerin neredeyse her gün üzüldüğünü görünce, bu rutin, yalnızca başınızı eğme alışkanlığı edindiriyor” dedi.

Özellikle bir hastanın kendisini çok etkilediğini söyleyen Cambridge Dükü, “Ne yazık ki bir otomobilin çarptığı bu gencin önemli bir zorluk içinde olduğu çabucak anlaşılmıştı. Ve elbette hayatta nitekim görmek istemediğiniz kimi şeyler var. O sırada umursadığımız tek şey bu çocuğa yardım etmekti. Kestirim edebileceğiniz üzere ebeveynleri çok histerikti, çığlık atıyorlardı ve feryat ediyorlardı, ne yapacaklarını da bilemiyorlardı ve kendileri de acı içindeydi. Ve bu manzara benimle yaşamaya devam ediyor” dedi.

Ekibi ile birlikte gence yardım ettiklerini söyleyen Prens William, konuta döndüğünde gözyaşları içinde olduğunu ve içerisinde bir şeylerin değiştiğini ekledi. Tüm hislerinin haftalar sonra ortaya çıktığını söyleyen Prens William, “Biri kilidi bir anahtarla benim müsaadem olmadan açmış üzereydi. Bütün dünya ölüyormuş üzere hissettim. Bu harikulâde bir his. Herkesin acı içinde olduğunu, herkesin acı çektiğini hissediyorsunuz. Ve bu ben değildim. Bunu daha evvel hiç hissetmemiştim. Ferdî hayatım ve her şey muhakkak uygundu. Meskende memnundum ve işte memnundum lakin daima kendime bakıp, ‘Neden bu türlü hissediyorum? Neden bu kadar üzgün hissediyorum?’ diye düşündüm. Aslında, insanların travmalarını ve ıstıraplarını meskene getirdiğimi fark etmeye başladım ve bu beni etkiliyordu” dedi.

5fd3a115 0455 4d68 9d44 b98007490a88 d9c032f1 634d 4e1d b855 286494538cd5Prens William’ın Hava Ambulans Pilotu olarak birinci vardiyası, 2015 (Getty Images)

Yaşadıklarının arından iş arkadaşları ile mental sıhhat sorunlarını konuşmaya başladıklarını söyleyen Prens William, “Hava Ambulansı iş yerinde konuşabileceğim biri olduğu için şanslıydım zira çalıştığım yerde ruh sıhhati çok değerliydi. Bu bahisler hakkında konuşmak muhakkak yardımcı oldu, bir hadise, aile ve dahil olan hasta, tam olarak iyileşmese de düzgünleşme sağlayan hastaları dinlemek ve bunu takımla paylaşmak,” dedi. Misal rahatsızlıkları olanların hislerini paylaşmaları için motive eden Prens William, “Yalnız değilsiniz ve sorun değil. Bu, bir sonraki adımda ne yapacağınızla ilgili. Bu, o yüreğe, açıklığa ve gidecek güce sahip olmakla ilgili, Uzun bir seyahat olacak. Kolay olmayacak, ancak o noktaya geleceğim,” diye ekledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber