user
Tutuklanan çocuk psikiyatristi güven sarstı: Uzmanlardan Salih Zoroğlu yorumu

Sıradaki içerik:

Tutuklanan çocuk psikiyatristi güven sarstı: Uzmanlardan Salih Zoroğlu yorumu

Okul için beslenme çantasına ne koyulmalı? Bu besinleri eksik etmemelisiniz…

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

beslenmeantalar 15092023d1b0c967

Okulların açılmasıyla birlikte, beslenme çantası da akıllara geliyor. Çünkü çocukların okulda tüketeceği besinler, oldukça önemli olabiliyor. Bu nedenle, ‘Beslenme çantasına ne koyulmalı?’ gibi sorular da sorulabiliyor. Peki beslenme çantasına ne koyulmalı?

BESLENME ÇANTASINA EKLENEBİLECEK BESİN ÖNERİLERİ

Beslenme çantasına koyulacak besinler, çocukların gelişimi için oldukça önemli oluyor. Bu nedenle pek çok insan tarafından, ‘Beslenme çantasına ne koyulmalı?’ sorusu da sorulabiliyor. Ayrıca bu noktada, bazı besinlerin beslenme çantasından eksik edilmemesi de tavsiye edilebiliyor. Nitekim söz konusu besinlerden bazıları aşağıda yer alıyor.

beslenmeantas 15092023fa37f2a6

Protein Kaynakları: Beslenme çantalarının hazırlanış aşamasında protein kaynaklarına yer verilmesi öneriliyor. Bu noktada; tavuk ve balık gibi beyaz et ürünleri tercih edilebilir. Bunun yanı sıra yoğurt ve peynir gibi süt ürünleri de çocukların protein ihtiyacını karşılayabilir.

Su: Çocukların gün boyunca yeterli miktarda su tüketimini sağlamaları sağlık açısından önemli görülür. Bu nedenle yeterli miktarda su koyulması gerekir.

Tam Tahıllar: Çocukların enerji ihtiyacının karşılanması için, tam tahıllı ürünlere yer verilmesi öneriliyor. Örneğin; buğday ekmeği, çavdar ekmeği gibi tam tahıllı ekmekler veya kepekli makarna ve bulgur gibi besinler de tercih edilebilir.

Kuruyemişler: Sağlıklı yağlar ve lif içeriği ile beslenmeyi destekleyebilen kuruyemişler, beslenme çantalarına koyulabilir. Örneğin badem, fındık ve ceviz gibi kuruyemişler olabilir.

Meyve ve Sebzeler: Vitamin ve mineral bakımından zengin olan meyve ve sebzelerin beslenme çantasına eklenmesi, çocukların sağlığına olumlu yönde katkıda bulunabilir. Örneğin elma, muz ve portakal gibi meyveler ile salatalık ve havuç gibi sebzeler beslenme çantalarına eklenebilir.

Not: Beslenme çantalarına koyulabilecek besinler yukarıdakilerle sınırlı değil. Çocukların damak zevkine ve beslenme alışkanlıklarına göre farklılıklar yapılabilir. Buradaki önemli nokta, çocukların sağlıklı ve dengeli bir şekilde beslenmesini sağlamak. Bu nedenle çocukların sağlıklı ve dengeli beslenebilecekleri yiyeceklerin, beslenme çantalarından eksik edilmemesi önerilir. Bunun yanı sıra yukarıdaki ürünlerin dozunda tüketilmesi gerekir. Ayrıca çocuklarda alerjen etki oluşturabilecek besinler, beslenme çantalarına eklenmemeli.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber