user
Kış aylarında göz kuruluğuna dikkat!

Sıradaki içerik:

Kış aylarında göz kuruluğuna dikkat!

Makinede yıkanan şişme mont topaklandıysa bu yöntemi deneyin! Eşit şekilde kabarıyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

65a4e40ef1376821197fb2c3

Şık tasarımları ve yüksek koruyuculuğuyla öne çıkan şişme montlar, kış aylarının favorisi. Ancak yıkanma sonrası topaklanma problemi, bazı kullanıcıları endişelendiriyor. Aslında, topaklanmanın sebebi yanlış yıkama. Düşük ısıda ve hassas programla yıkamak, montun ömrünü uzatır. Fermuarları kapalı tutarak temizliği sağlayın. Düşük ısıda yıkandıktan sonra kurulama ve kabartma işlemlerini doğru uygularsanız, montunuz uzun süre ilk günkü gibi kalır. Eğer montunuz topaklandıysa bu yöntem tam size göre…

FÖN MAKİNESİ VE TAHTA YEMEK KAŞIĞI

Montunuzu eski haline getirmek için iki malzeme kullanabilirsiniz: Fön makinesi ve tahta yemek kaşığı. Fön makinesinin hava üfleyen kısmını montun bir koluna sokun ve soğuk hava ayarında çalıştırın. Aynı anda, montu düzeltmek için tahta kaşık veya ince bir çubuk kullanarak montunuzu yün döver gibi dövün. Bu işlem sonrasında, montun içindeki dolgu malzemesinin eşit şekilde dağıldığını ve montunuzun eski formunu kazandığını gözlemleyeceksiniz.

Hurriyet.com.tr’de yer alan içeriğe göre, mont ve yağmurlukların yıkandığında ilk günkü gibi olması için makinaya montunuzla birlikte 3 tane tenis topu koyabilirsiniz. Tenis topları montunuzun yapısının bozulmasını engellemekle birlikte fazla köpüğü almaya da yardımcı olur.

ŞİŞME MONT NASIL KURUTULUR?

Posta.com.tr’nin aktardığı bilgiye göre, şişme mont, makinede veya elde yıkandıktan sonra kabarıklığını kaybetmiş bir şekilde duruyorsa umutsuzluğa kapılmayın. Çünkü basit bir şekilde eski haline geri döndürebilirsiniz. Tek yapmanız gereken onu bir çamaşır kurutma makinesine atmak. Şişme montu çamaşır kurutma makinesine koyun ve yavaş ayarda, 2 ila 3 saat süreyle, düşük ısıda çalıştırın. 

Eğer kurutma makineniz yoksa da şişme montu hava alacak bir şekilde balkon veya bahçe de kurutabilirsiniz. Ama burada da mümkünse şişme montu yakasından veya omuzlarından aşağı doğru asarak değil de yatay şekilde kurutun. Bu şekilde tüylerin alt tarafta toplanmasına engel olabilirsiniz.

Makinede yıkanan şişme mont topaklandıysa bu yöntemi deneyin Eşit şekilde kabarıyor

ŞİŞME MONT NASIL YIKANIR?

Şişme montları doğru şekilde yıkamak, montunuzu temiz tutmanın yanı sıra uzun ömürlü olmasına da yardımcı olabilir. İşte şişme mont yıkama adımları:

Etiketi Kontrol Edin:

İlk adım olarak, montun üzerindeki bakım etiketini kontrol edin. Üretici tarafından önerilen özel talimatları bulacaksınız.

Fermuarları Kapalı Tutun:

Montunuzdaki tüm fermuarları ve cepleri kapatın. Bu, montun yıkama sırasında zarar görmesini önleyecektir.

Deterjan Seçimi:

Özel mont deterjanları veya hassas deterjanları tercih edin. Renkli ya da parfümlü deterjanlardan kaçının.

Düşük Isıda Yıkama:

Montunuzu düşük sıcaklıkta yıkayın. Yüksek sıcaklıklar montun içindeki dolgu malzemesini etkileyebilir. Etikette belirtilen maksimum sıcaklığa dikkat edin.

Hassas Programı Seçin:

Çamaşır makinesindeki hassas veya el yıkama programlarını tercih edin. Bu programlar, montunuzu nazikçe yıkayarak deformasyonu önler.

Ek Durulama:

Montun üzerinde deterjan kalıntılarını önlemek için ekstra durulama döngüsü ekleyin.

Fön Makinesi ile Kurulama:

Montu çamaşır makinesinden çıkardıktan sonra, fazla suyu silkeleyerek çıkarın ve ardından düşük ısıda bir fön makinesi ile kurulayın. Ancak, aşırı sıcaklık kullanmaktan kaçının.

 

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber