user
Aşkı bulmanın yolları neler enerjinizi yüksek tutun!

Sıradaki içerik:

Aşkı bulmanın yolları neler enerjinizi yüksek tutun!

KEYİFLİ VE NOSTALJİK 25 DISNEY FİLMİ

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

keyifli ve nostaljik 25 disney filmi tNJkkPwJ

e42b58de 1754 467e 894e 362993f77aad disney

Çocukluğumuzda izlediğimiz sinemaları izlemek için daha yeterli bir vakit olamaz! Toplumsal izolasyon müddetinde konutta can meşakkatinden hazırladığınız tüm sinema ve dizi listelerini tüketmiş olabilirsiniz. Bu nedenle sıra nostaljik sinemaları izlemekte! En sevdiğiniz animasyon sinemalarını ortaya çıkarmanın tam vakti. Sıcak kahvenizi yahut çayınızı alıp battaniyenizin altında izlenecek en âlâ sinemalar eski Disney sinemaları olabilir. Son yıllarda yepyeni animasyon sinemalarını canlı aksiyon olarak yine çeken Disney’in hem yeni çekimlerini hem de nostaljik sinemaları ortasından tercihler yapabilirsiniz. 

Animasyon sinemalarını çok vurguladık fakat hazırladığımız Disney sinema listesinde birçok animasyon olmayan sinema seçenekleri de var! Kendinizi dört duvar ortasında mahpus olmuş üzere hissetmenizi önleyerek hayal dünyanızı genişletecek bu sinemalara yönelmenizi tavsiye ediyoruz. Sizi hem çocukluğunuza hem de büyülü peri masalı dünyalarına götürecek olan Disney sinema listemizi aşağıda inceleyebilirsiniz…

ALADDIN (1992)

Geçen sene Aladdin’in canlı aksiyon sineması yayınlanmıştı. Fakat nostalji ruhunu tam manasıyla yaşamak için Aladdin’in 1992 yılında yayınlanan animasyon sinemasını öneriyoruz. Robin Williams’ın Genie karakterini seslendirdiği bu sinema tam bir güldürü tadında. Disney’in en hoş vakitlerini bu sinema ile tekrar yaşayabilirsiniz. 

ENCHANTED (2007)

Animasyon ve gerçek hayatı birbirine karıştıran Enchanted sinemasında Amy Adams’ın eğlenceli performansını izliyoruz. Berbat üvey annesi tarafından animasyon dünyasından kovulan Prenses Giselle, kendini Manhattan New York’un ortasında buluyor!

101 DALMAÇYALI (1996)

Sosyal izolasyon müddeti boyunca birisine sarılmak istiyorsak ne yapacağız? Tabiiki de 101 tatlı köpeğin olduğu bir sinema izleyeceğiz! Glen Close’un canlandırdığı Cruella de Vil bizi biraz ürkütse de bu sinema tam battaniyenin altında izlemelik. 

KOMİK TUZAK (1998)

Tek yumurta ikizleri olan Hallie ve Annie, anne ve babalarının ayrılmasından yıllar sonra birbirilerini bir kamp seyahatinde buluyorlar. Anne ve babalarını yine bir ortaya getirmek için yer değiştiren ikizleri Lindsay Lohan tek başına canlandırıyor. 

HERKÜL (1997)

Popüler Disney sinemaları ortasında Herkül sinemasını unutmuş olabilirsiniz. Lakin şu sıralar bir klasiği ziyaret etmenin tam zamanı! Müzikleri ve müzikal tadında animasyon dansları ile bizi büyüleyen Herkül, eğlenceli bir opsiyon olabilir. 

HOKUS POKUS (1993)

Bette Midler ve Sarah Jessica Parker’ın oynadığı Hokus Pokus, üç cadının 300 sene sonra intikam kıssasını anlatıyor. Genelde bir Cadılar Bayramı klasiği olan bu sineması, toplumsal izolasyon listenize ekleyebilirsiniz. 

OYUNCAK KISSASI SERİSİ (1995-2019)

Oyuncak Öyküsü sineması serisini bir maraton formunda izleyin! En son 2020 Oscar Ödüllerinde ‘En Yeterli Animasyon Filmi’ mükafatını alan Toy Story 4 sinemasının en başından başlayabilirsiniz. Toplumsal izolasyon süremizde Woody ve Buzz Lightyear’ın maceraları hayal dünyanızı genişletecek. 

ÇILGIN CUMA (2003)

1976’da yeniden Disney tarafından yayınlanan sinemanın ikinci çekimi olan 2003 versiyonunda Lindsay Lohan ve Jamie Lee Curtis oynuyor. Asla anlaşamayan genç bir kız ve annesinin bir formda vücut değiştirmesi sonucunda eğlenceli maceralar başlıyor. Konutta ailenizle anlaşamayacak noktaya geldiyseniz bu sineması bir arada izleyerek tansiyonu azaltabilirsiniz!

MALEFICENT (2014)

Uyuyan Hoş masalının feminist bir versiyonunu sunan Maleficent, öyküyü berbat karekterin gözünden sunuyor. Geçtiğimiz sene ikinci sinemasını yayınlayan Maleficent sinemasında Uyuyan Hoş ve Prensesin farklı kıssasını izleyebilirsiniz. 

BAK ŞU KÖPEĞE (2006)

Tim Allen, Robert Downey Jr., Kristin Davis ve Danny Glover üzere isimlerin yer aldığı bu keyifli Disney sineması 300 yaşında bir çoban köpeğinin laboratuvardan kaçarak köpekleri hiç sevmeyen avukat Dave Douglas’ı ısırmasını anlatıyor. Daha sonra mucizevi bir formda köpeğe dönüşen Dave’in farklı ve komik öyküsünü izlemeye hazır olun. 

SEVİMLİ CANAVARLAR (2001)

Monstropolis hayali kentine en yakın arkadaşlar Sulley ve Mike, çalışan en dehşetli canavarlar. Geceleri küçük çocukları korkutan şirin canavarların hayatı, küçük bir kız ile tanışınca büsbütün değişiyor. 

OYUN BOZAN (2007)

Sekiz yaşında bir kızı olduğunu öğrenen Amerikan Futbol oyuncusu Joe Kingman, baba olma sorumlulukları ile tanışıyor. Dwayne Johnson ve Madison Pettis’in başrolde yer aldığı bu sinema meskende izleyebileceğiniz keyifli bir aile sineması. 

PETER PAN (1953)

İçindeki çocuğu asla büyütmeyenler için asla büyümeyen bir çocuğun hikayesi… Yeniden bir Disney klasiği olan Peter Pan sineması çocukluğumuzun favorileri ortasında. 

DALGIN PROFESÖR (1997)

Robin Williams’ın başrolde oynadığı Dalgın Profesör sinemasında, Philip karakteri üniversitesinin kapanmamasını sağlamak için yeni bir güç kaynağı bulmaya çalışıyor. Bu süreci boyunca yapışkan kauçuk üzere bir gereç üreten Philip’in eğlenceli ve değişik öyküsünü izleyin. 

MARY POPPINS (1964)

Eski sinemaları izlemek hoşunuza gitmiyorsa 2018’de tekrar çekilen ‘Mary Poppins Geri Dönüyor’ sinemasını izleyebilirsiniz. Lakin bizim oyumuz 1964 çekimi Julie Andrews ve Dick Van Dyke’ın oynadığı orjinal versiyonu! Tam bir nostalji ruhunu yaşatan bu sinema ile Mary Poppins’in büyülü ve hisli dünyasına iniyoruz. 

GÜZEL VE YAKIŞIKSIZ (1991 ve 2014)

“Tale as old as time. True as it can be. Barely even friends. Then Somebody Bends. Unexpectedly. Just a little change. Small to say the least. Both a little scared. Neither one prepared. Beauty and the beast…” (Tarih kadar eskidir kıssası. Olabildiğince gerçek. Arkadaş bile değil. Sonra birisi boyun şayet. Hiç beklenmedik bir biçimde. Sırf küçük bir değişim. İkisi de biraz korkmuş. Ve her ikisi de hazırlıksız. Hoş ve Çirkin…) Kulağınızda Hoş ve Çirkin’in müziği çınlanmışken biz de bir hatırlatma yapalım dedik. 2014 yılında canlı aksiyon bir formda çekilen Hoş ve Berbat sinemasında Emma Watson performansı ile dikkat çekmişti. Animasyon maratonuna orta vermek isterseniz 2014 versiyonunu fakat tam gaz devam diyorsanız 1991 özgün versiyonunu izleyebilirsiniz. 

POCAHONTAS (1995 ve 1998)

Film maratonlarına çifter çifter devam ederken Pocahontas sinemasını atlayamayız. Tarihte gerçek bir kıssadan esinlenen bu animasyon sineması İngiliz John Smith’in yerli Pocahontas ile tanışma öyküsünü anlatıyor. Asi ruhlu Pocahontas’ın tabiat ile bağını ve özgürlüğünü içiniz sıkıldığında izleyebilirsiniz. 

PERİLİ KÖŞK (2003)

Sosyal izolasyonda kahkahaların garantisini veren bir isim var ise o da Eddie Murphy! Jim ve Sara, malikanesini satmak isteyen Edward Gracey’den bir telefon alırlar. Konutun perili olduğunu fark eden Jim (Eddie Murphy), ailesini meskenden kaçırmaya çalışır. Bir tansiyon güldürüsü olan bu sineması izlemek istedikleriniz listesinde eklemelisiniz. 

KÜLKEDİSİ (1950 ve 2015)

Yine eski animasyon sineması ve canlı aksiyon ortasında karar verebilmeniz için size iki tane Külkedisi sineması opsiyonu sunuyoruz. Animasyon sinemaları ile nostalji ruhunu yaşamak istiyorsanız Disney’in birinci devirlerinde çekilen animasyon sinemasını tercih edebilir yahut Lily James’in Külkedisini canlandırdığı 2015 versiyonunu izleyebilirsiniz. 

KÜÇÜK DENİZKIZI (1989)

Özgür ruhlu denizkızı, babasının kendisine ne yapacağını söylemesinden sıkılıyor ve okyanustaki hayatını terk ediyor. Meskende kaldığımız müddette kocaman okyanusun genişliğine dalmaya hazır olun. 

ASLAN KRAL (2019)

Canlı aksiyon olarak çekilen Aslan Kral sineması Beyonce’nin seslendirmesi ve müzikleri ile hayli ses getirmişti. Animasyon ve canlı aksiyon teknolojilerinin en gelişmişini kullanan bu sinema ile ormanın derinliklerine giriş yapıyoruz. 

MULAN (1998)

Sinemalara gidemediğimiz için yeni Mulan sinemasını izlemeye fırsatımız olmadı… Lakin bu 1998 imali animasyon sinemasını izlemeyeceğimiz manasına gelmiyor. Babasının ordusuna katılmak için erkek kılığına giren Mulan’ın heyecan verici kıssasını evinizden izleyebilirsiniz. 

PAMUK PRENSES VE YEDİ CÜCELER (1937)

Grimm Kardeşlerin masalından esinlenen Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Disney’in birinci animasyon sinemaları ortasında. Animasyon sinemalarının tarihteki birinci hallerini görmek ve nostalji ruhunu doruklara çıkarmak için 1937 imali bu sineması izleyebilirsiniz. 

ACEMİ PRENSES SERİSİ (2001 ve 2004)

Tüm Dinsey sinemaları animasyon değil! Anne Hathaway’in canlandırdığı Mia Thermopolis karakteri birden Genovia ülkesinin prensesi olduğunu öğreniyor. Mary Poppins sinemasından hatırlayacağınız Julie Andrews’un Kraliçe Clarisse’i canlandırdığı Acemi Prenses serisinde meskende kalırken yapabileceğiniz eğlenceli fikirler var!

LEYDİ İLE SOKAK KÖPEĞİ (1955)

Hayvan dostlarımızın en hoş animasyon sinemalarından biri olan Leydi ile Sokak Köpeği animasyonunda Jim ve Darling’in bebeklerinden sonra Leydi’yi unutmaları kıssası anlatılıyor. Evcil hayvanlarımıza olan sadakatımızın ehemmiyetini vurgulayan bu animasyon sinemasının en ikonik sahnelerinden biri spaghetti sahnesi!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber