user
Temizliği unutulan 5 alan! Düzenli temizlenmediğinde yangına neden olan o yer

Sıradaki içerik:

Temizliği unutulan 5 alan! Düzenli temizlenmediğinde yangına neden olan o yer

İşaret parmağınız yüzük parmağınızdan kısaysa “psikopat” olabilirsiniz

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

LoIeHX80d0yKLohlBgDOjg

DÜŞÜK 2D:4D ORANI VE PSİKOPATLIK İLİŞKİSİ

Sonuçlar daha düşük bir “2D:4D” oranı (işaret parmağından daha uzun bir yüzük parmağı) ile antisosyal ve psikopatik özellikler arasında açık bir bağlantı olduğunu ortaya çıkardı.

Daha önceki çalışmalar, parmak uzunluğunun fetüsün rahimde maruz kaldığı testosteron ve östrojen miktarından etkilendiğini göstermişti.

Daha yüksek testosteron daha düşük bir “2D:4D” oranına neden olurken, daha düşük testosteron daha yüksek bir “2D:4D” oranına neden olur.

Yetişkin bir katılımcıda daha fazla psikopatoloji belirtileri görülmesi bu kişinin doğum öncesinde daha yüksek testosteron ve daha düşük östrojen seviyelerine maruz kaldığı anlamına geliyor.

Ancak işaret parmağının yüzük parmağından uzun olmasının psikopatinin kesin bir göstergesi olmadığını vurgulamakta fayda var.

ERKEKLERDE VE SPORCULARDA DAHA YAYGIN

Sonuçlar ayrıca, herhangi bir psikopatik eğilime bakılmaksızın erkeklerin kadınlara göre daha düşük bir “2D:4D” oranına sahip olma eğiliminde olduklarını gösterdi. Yani genelde erkeklerin işaret parmakları yüzük parmaklarına göre daha kısa oluyor.

Testosteron düzeyleriyle bağlantısı nedeniyle “işaret parmağından daha uzun bir yüzük parmağa sahip olmak” cinsiyet fark etmeksizin sporda daha iyi performansla ilişkilendiriliyor.

Örneğin 104 kadın Olimpiyat sporcusu üzerinde yapılan bir araştırma bu sporcuların halktan kişilere göre önemli ölçüde daha düşük “2D:4D” oranlarına sahip olduklarını ortaya çıkardı.

Yani tıpkı erkeklerin çoğunluğunda ve psikopatlarda görülebileceği gibi daha uzun yüzük parmaklarına sahipler.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber