user
Zeytinyağlı iç bakla nasıl yapılır leziz mi leziz!

Sıradaki içerik:

Zeytinyağlı iç bakla nasıl yapılır leziz mi leziz!

İKLİMLER DEĞİŞİRKEN GARDIROPLAR SABİT KALAMAZ!

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

iklimler degisirken gardiroplar sabit kalamaz yGUGEe2X

577f4b85 66e6 4bfc 9cc6 aeb0ee75a815 a979e52b f704 4260 a262 33f77f24a8f0

Haziran ve Temmuz ayının birçoklarında soğuk bir havayla karşılaşmışken, yaz sıcaklarının Ağustos, Eylül ve hatta tahminen de Ekim aylarına sarkacağını görebiliriz. Ya da, hiç beklemediğimiz bir sistemde farklı sıcaklıklar ve yağışlarla karşılaşabiliriz. Pekala iklim dengesizleşip dünyanın mevsim nizamları değişirken, her havaya uygun bir gardırop hazırlamak makul olmaz mı?

Hatırlayacaksınız, yaz geldi ve sıcaklarda terleyeceğiz diye düşünürken, Akdeniz’in doğusunda, yüksek bölgelerde kar yağışına kadar varan soğuk havalarla karşılaştık. İstanbul’da akşam saatlerinde artık herkesi üşüten garip hava durumlarına şahit olduk. Pek çok kentte, iklimler alıştığımız sistemin dışına çıkmaya başladı ve bu değişimin yalnızca Türkiye ile hudutlu olmadığını da biliyoruz. Bilim insanlarının, güneşteki değişimleri işaret ettiği bir periyotta iklimlerin çok stabil olamayabileceğini göz arkası etmemeliyiz.

Bu atmosferde, tahminen de gardıroplarımızı artık yazlık ve kışlık üzere ayrımla değil de, dönemsel olarak giymek istediğimiz her kalınlıkta elbise modelleri ile organize etmek daha mantıklı bir hareket olabilir. Geçen hafta sıcaklar çok yükselmişken, ani bastıran bir soğuk hava dalgası nedeniyle yarın akşamki arkadaş buluşmasında üzerimize ince bir kazak almak isteyebiliriz. Münasebetiyle, gardırobumuzun da iklimdeki bu dengesizliklere artık hazır olması gerekiyor. Bu noktada, gardırobunu yeni kıyafetlerle baştan sona değiştirmek isteyenler için giyim kampanyaları da cazip fırsatlar sunuyor olacak. Ayrıyeten her mevsim, şık dizaynlarıyla göz alan Koton da yeni modelleri ve koleksiyonları ile gardıroplarımız için göz atmak isteyebileceğimiz başarılı markalardan biri.

Dolayısıyla, dünyayı önümüzdeki 10 sene boyunca tesiri altına alacağı iddia edilen istikrarsız iklim hareketlerinden ziyan görmemek için gardıroplarımızda, her hava durumunda her an giyilebilecek kıyafetlerimizi hazır tutmak gerekiyor. Yani artık annelerimizin, ananelerimizin alışkanlığı olan, yazlıkları/kışlıkları başka ayrı saklayıp, indirmek, kaldırmak, geri yüklemek devri de bitmiş görünüyor.

Gardıroplarımız için yalnızca kıyafetlerimizi değil, aksesuarlarımızı da her iklime ahenk sağlayacak biçimde düzenlemememiz yeniden faydalı olacaktır. Şemsiyelerimizin hep yakınımızda ve hatta çantamızda/aracımızda durması, minik çiselemelere karşı şapka ve hafif ceketlerimizin hazırda durması, birdenbire soğuyan akşamlar için ayaklarımızı sıcak tutacak çoraplara kolay erişebilmemiz… Kıymetli.

Gezgenin bu devrine kadar konforlu biçimde ulaşmayı başardık, lakin yolun bundan sonrasını biraz çileli gideceğiz üzere görünüyor. Kıyafet alışverişlerimizde ve gardırop nizamımızda bu ayrıntısı daima hatırlamakta yarar var.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber