user
Öldürdüğü kadın 9 ay sonra buzluktan çıktı, bir anda halkın sevgilisi oldu!

Sıradaki içerik:

Öldürdüğü kadın 9 ay sonra buzluktan çıktı, bir anda halkın sevgilisi oldu!

Hamileler en az ne kadar su tüketmeli?

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

1080x1080preparefory 14092023f66c3342

Su vücudun en önemli sıvısıdır. Su içmeyen veya az içen kişiler birçok sağlık problemi yaşar. Cilt problemleri ve sindirim zorlukları az su içmenin bir nedenidir. İşte detaylar…

Hamileler anne ve çocuk sağlığı açısından normal bireylerden daha fazla su tüketmeliler. Peki az su içmek neden tehlikeli?

Az Su İçmek Hamilelikte de Sakıncalı!

Günlük yaşantımızda birçok problemle karşı karşıya kalmaktayız. Yaşam şartlarımızdan dolayı bazen su içmeyi ihmal edebiliyoruz. Bazen “ben bugün hiç su içmedim” dediğimiz günler bile oluyordur. Bu durum kendimizi farkında olmadan sağlıksız hayata yönlendirmemiz olabilir. Öncelikle bilmemiz gereken, günlük ne kadar su tüketimine ihtiyaç duyduğumuzdur. Yeterli su tüketimi kadınlarda 2,7 lt (8-9 bardak) civarı iken, erkeklerde 3,7 lt civarındadır. Yeterli miktarda su içmeyen kişilerin çoğunda; yorgunluk, baş ağrısı, zihin güçlüğü vb. fonksiyon durmaları meydana gelir. Az su içmek hamileler açısından da risklidir. Özellikle kadınların hamilelik dönemlerinde daha fazla suya ihtiyaçları vardır. Çünkü bebeğin bir su plasentası içinde olduğunu ve onun içinde ayrıca vücuda su alımı gerektiğini de unutmayalım. Hamile olan kadınların normalden en az 1 litre daha fazla su tüketmesi gerekmektedir. Ancak bu noktada bebeğin sağlık durumuna göre en doğru bilgiyi doktorumuzdan alabiliriz.

Günlük tüketilen çay, kahve suyun yerini tutar mı?

“Su içemiyorum” diyenlerin en büyük dayanakları suya alternatif gördükleri içeceklerdir. Oysa ki, günlük tüketilen çay, kahve ya da diğer içecekler tüketmeniz gereken su miktarını etkilemez. Hatta fazla çay ve kahve tüketimi vücutta var olan suyu da tüketmenizi sağlayabilir. Bu nedenle her içilen bir bardak çay ya da kahveden sonra bir bardak su içilirse bu oran dengelenir ve vücudumuza zarar vermemiş oluruz.

Genel olarak az su içmenin zararlarına baktığımızda;

mtvlzjq5mjvinwe5zgm 14092023329e065b

Az su içmek ile ciltte kuruluk meydana gelebilir. Yeterli su almayan vücut mevcut suyu tükettiğinden cildimiz kurumaya başlayacaktır.

Sindirim sisteminin çalışmasına büyük etkisi olduğu için yeterince su tüketilmediğin de sindirim sistemimiz etkilenmektedir.

Halsizlik, yorgunluk, kalp ritminin bozulması gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Kemiklerin eklem yerlerinde bulunan sıvı azalacağından dolayı uzuv ağrılarınız ortaya çıkabilir.

Vücut direncinin kuvvetlenmesinde suyun büyük etkisi vardır. Gereğinden az su tüketildiğinde vücut direnci azalır ve grip gibi rahatsızlıklara daha kolay yakalanabilirsiniz.

Ayrıca az su içmenin zararları olarak en çok özellikle kadınlarda kilo fazlalığı görülmektedir. Yeterli miktarda su içtiğimizde midemizde tokluk hissi olmaktadır. Bu da gereksiz ve sürekli yemek yeme hissini azaltacaktır. Sonuç olarak daha az yemek yeyip daha zinde ve formda vücuda sahip olmamızı sağlayacaktır.

Az su içmenin zararları oldukça fazladır ve bu dengeyi kuramadığımız da yaşam kalitemiz düşecektir. Kendimize iyilik yapmak istiyorsak önce kendimizden başlamalı ve su içmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. Göreceğiz ki hem fizyolojik hem psikolojik sorunlarımızla daha kolay başa çıkıyoruz.

Her şey bir damla suyla başlamadı mı? O halde bir bardak su alıp arkamıza yaslanalım ve su içebilmenin keyfini çıkaralım.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber