user
Erkeklerin yön bulma becerisi kadınlara göre daha güçlü

Sıradaki içerik:

Erkeklerin yön bulma becerisi kadınlara göre daha güçlü

Daha çok kardeşi olan çocukların ruh sağlığı tehlikede

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

nRtLosyhkUOVKVMNB0IntA

YAŞI YAKIN KARDEŞLERDE DAHA BÜYÜK ETKİ

Gençlerin kardeş sayısı arttıkça ruh sağlığının daha kötü olduğu, özellikle kız ve erkek kardeşlerin yaşları birbirine yakın olduğunda daha büyük etkiler görüldüğü ortaya çıktı.

Downey, “Ebeveynleri bir pasta gibi düşünürseniz, tek çocuk olmak tüm pastayı almanız anlamına gelir. Ancak daha fazla kardeş eklediğinizde çocuklar ebeveynlerinden daha az ilgi görebiliyor ve bu da onların zihinsel sağlıklarını etkiliyor.” dedi.

Araştırmacılar, kardeşleri aynı yaşta olan gençlerin daha kötü durumda olmasının bu düşünceyi desteklediğine inanıyor. En iyi ruh sağlığına sahip gençlerin en yüksek sosyoekonomik avantajlara sahip ailelerden geldiği belirlendi.

ABD’de bunlar genellikle yalnızca bir veya iki çocuklu ailelerdi. Çin’de tek çocuklu aileler vardı.

Çin’in tek çocuk politikasına uygun olarak Çinli çocukların yaklaşık üçte biri tek çocuk; ABD’deki çocukların ise yüzde 12,6’sı tek çocuk.

Önceki çalışmalar kardeşlerle bağlantılı olumlu etkileri öne sürüyor ve bu da karmaşık bir tablo ortaya koyuyor.

Fazla kardeşi olan çocukların anaokulunda diğerleriyle daha iyi anlaştıkları ve boşanma olasılıklarının daha düşük olduğu tespit edildi. Bunun yakın ilişkiler kurma konusunda zaten deneyime sahip olmalarından kaynaklandığı tahmin ediliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber