user
GUCCI CRUISE 2024 ŞOVU, GÜNEY KORE’DE GERÇEKLEŞECEK

Sıradaki içerik:

GUCCI CRUISE 2024 ŞOVU, GÜNEY KORE’DE GERÇEKLEŞECEK

CHANEL 2022/23 METIERS D’ART DEFİLESİ

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

chanel 202223 metiers dart defilesi rG3n2kjX

bba4b630 158a 4a0f 9efc 9828ca46bbf7 chanel

Chanel, Sahra Altı Afrika’da bir defile düzenleyen birinci lüks Avrupa markası olarak tarih yazdı. Senegal’in başşehrinde üç günlük kültürel etkinlikler programının modülü olarak Métiers d’Art koleksiyonunu tanıttı.

Şov, son yıllarda Dakar Bienali’ne konut sahipliği yapan Brutalist stildeki eski Adalet Sarayı’nda gerçekleştirildi. Şova Pharrell Williams, Naomi Campbell, Whitney Peak, Nile Rodgers, Monako Prensesi Caroline ve kızı Charlotte Casiraghi’nin de ortalarında bulunduğu konuklar katıldı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

@chanelofficial’in paylaştığı bir gönderi

Modeller, 70’lerden ilham alan pantolon ekipleri, boncuklu yelekler ve gösterişli Kongo biçimi alt kültürüne hürmet duruşunda bulunan geometrik motifli eteklerle yürüdü. Geniş kot pantolonlar, platform ayakkabılar ve katlı etekler, 850 davetlinin beğenisini toplayan seriye retro bir ışıltı kattı.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

@chanelofficial’in paylaştığı bir gönderi

Kreatif yönetici Virginie Viard, kendi itirafına nazaran daha evvel Afrika kıtasına hiç seyahat etmemişti. Fakat son yıllarda gelişen bir sanat merkezi olarak ün kazanan Dakar’ı, sık sık ziyaret eden arkadaşlarından ve işbirlikçilerinden duyduktan sonra ilgisini çektiğini söyledi.

d284927b 7eca 4a62 8062 d588bf89284b 46149e14 6846 4653 ac6e 0f5cddd72b1d

Chanel’in merhum kreatif yöneticisi Karl Lagerfeld tarafından 20 yıl evvel şirket içi atölye çalışmalarına ışık tutmak için başlatılan Métiers d’Art koleksiyonu, klâsik olarak Şanghay, Edinburgh İskoçya, Salzburg Avusturya ve Havana Küba üzere yerlerde ortaya çıkan bir gezici şov olmuştur.

d0ea5e61 633a 40d7 ad41 5b0984f2e680 54ef8a6c 124c 4220 bdda fd05870f7989

Konukların markayı doruktan tırnağa giyme eğiliminde olduğu Paris’teki Chanel gösterilerinin bilakis; konuklar, markanın imzası olan kapitone el çantalarını klâsik günlük giysi ve çağdaş Afrika moda tasarımı karışımıyla birleştirerek gözlerini kamaştırdı.

c22c3e2c ddda 41dc bd20 990eec8e9a97 f2ad03bc 8d6c 4fa1 ab8c 707489a2a54b

Koleksiyon ayrıyeten, Viard’ın Lagerfeld’i 2019’da markanın başına geçirmesinden bu yana en eklektik koleksiyonlardan biri olarak öne çıktı. Kareli tüvit ve Lurex pantolon ekipleri, boncuklu yelekler ve anvelop eteklerle üst üste yerleştirildi ve Afrika kıtası formundaki altın pandantifler ve mücevherlerle kaplı aslan başları da dahil olmak üzere yığınla zincirle süslendi.

Tasarımlar, Nakışçı Lesage ve çiçekçi Lemarié üzere şirket içi tedarikçilerle yakın işbirliği içinde oluşturuldu. Baklava desenli bir süveter üzerinde parıldayan yapay elmaslardan, siyah bir yeleğe dağılmış DIY stili patchwork kamelyalara ve kalp biçimindeki yamalara kadar pek çok süsleme içeriyordu.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

@chanelofficial’in paylaştığı bir gönderi

Koleksiyonun tamamı Paris’te üretilirken, modeller ortasında bir düzine Senegal’den olmak üzere 19 Afrikalı model yer aldı. Lakin Batı Afrika’dan pek çok müşterisi olmasına karşın marka, bölgede mağaza açması için erken olduğunu söyledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber