user
HARRY STYLES MARVEL EVRENİNE KATILDI

Sıradaki içerik:

HARRY STYLES MARVEL EVRENİNE KATILDI

BİLMENİZ GEREKEN 5 FITNESS TRENDİ

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

bilmeniz gereken 5 fitness trendi ElhsJbQD

3024093a 7976 4cb4 a4d4 5120e257610d fitness1

Pandeminin başından beri hem mental hem de fizikî olarak sağlıklı ve fit olmak hiç olmadığı kadar değerli hale geldi. Dünya, İlkbahar 2020’de meskenlerden çalışmaya başlarken, birinci pandemi yasakları başladığından beri kimimiz hareketsiz kaldık kimimiz ise konutta antrenman programları keşfettik. Temel gereksinimlerin dışında uzun bir süreyi konuttaki koltuğumuzda geçirdik desek palavra olmaz! Spor salonları üyeliklerimiz dondurulmuş ve koşularımıza gidemez olmuşken, online idman programları ve YouTube dans dersleri ile hayatımıza hareket katmaya çalıştık.

Tüm bunların sonucunda yatak odamız pilates merkezi, salonumuz ise fitness merkezine dönüştü. Evimizide atlama ipleri, yoga matları ve yük koleksiyonu yapmaya başlamamız, 2020’in en çok satılanları ortasında spor aletlerinin olmasını şaşırtan yapmıyor!

İş ve özel hayat ortasındaki dengeyi kurmaya çalışırken, kahve molalarımız HIIT idmanlarına, öğlen yemeği ortası ise meditasyon saatlerine dönüştü. Pandemi ne kadar can sıkıcı olsa da fizikî sıhhatimize ve mental istikrarımıza odaklanma talihimiz oldu. Tabiatın ve özgürlüğün ne kadar değerli olduğunu anladığımız olağanlaşma sürecinde ise yürüyüş, bisiklet ve maceraperest antrenmanlara yöneldik. Artık ise spor salonlarının ve stüdyoların açılması ile birlikte eski ve yeni fitness konseptleri ortasındaki dengeyi kurmaya çalışıyoruz. Pekala bu dönem bizi ne üzere idman trendleri bekliyor? Karşılığını aşağıda görebilirsiniz…

GÖZ YOGASI

Teknoloji hayatımızın ayrılmaz bir kesimi. İş saatlerinde bilgisayar, özel hayatımızda toplumsal medya ve saatlerce süren Netflix maratonlarımız. Teknoloji hayatımızı kolaylaştırsa da ekrana bakarak geçirdiğimiz saatler göz gerilimi, baş ağrısı ve odaklanma kaybı üzere birçok sıkıntılara neden oluyor. Ekrana bakmanın negatif tesirlerini geri çevirmek için epeyce yeni bir antrenman trendi var: göz yogası. Göz etrafına masaj yaparak uyguladığınız bu idman için farklı tekniklerden faydalanabilirsiniz. Yüzümüzdeki kasları çok fazla çalıştırmıyoruz fakat yüz yogasına dahil edeceğiniz göz yogası ile yüz kaslarınızı geliştirebilirsiniz.

HIZLI ANTRENMAN PROGRAMLARI

09664cb1 ca12 4cd6 89d2 f2ed49a5f650 faf40942 c1be 4577 bbb3 d1f47dceb2b7(Getty Images)

Evdeki çalışma saatleri uzadığı için geçmişten çok daha fazla hareketsiz kalıyoruz. Bu nedenle mikro-HIIT programları değişen dünyaya ahenk sağlayabiliyor. 3-20 dakika ortasındaki bu süratli idmanları, öğlen ortasında, sabah uyandığınızda yahut müsait olduğunuz rastgele bir vakit diliminde yapabilirsiniz. Fazla vakit almayan ve hayli tesirli olan bu antrenman programlarını haftada yalnızca birkaç sefer yapabilirsiniz. Süratli bir formda bedeninizdeki gerilimi atan ve kaslarınızın şok tesiriyle daha fazla yağ yakmasını sağlayan bu idman programı cardio, güç ve istikrar üzere farklı kategorilere ayrılıyor.

GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİ

a572ded7 c503 47cb 8f5a 8eb456926ec7 3bf8bff2 6fec 42d3 b02c bbfe6eafb9e2

(Getty Images)

Apple Watch ve FitBit bileklikleri son yıllarda daha da çok kullanılıyor. Kalp atışlarınızı, adımlarınızı hatta genel sıhhatinizi izleyebileceğiniz bu akıllı saatler ve bileklikler, egzersizlerinizin ne kadar tesirli olduğunu anlamanızı sağlıyor. Oksijen düzeylerinden yüksekliğinize kadar birçok yeni özellik ile daha da kullanışlı hale gelen fitness teknolojileri, spor yapmayı daha da keyifli hale getiriyor.

ONLINE ANTRENMAN PROGRAMLARI

991b997a b260 4d61 9021 ddf1dc168b30 f36a5a68 7a3e 4db2 940a 2282ab58b0d7(Getty Images)

Spor salonları açıldı ve sokağa çıkabiliyoruz lakin online idman programları hala çok popüler! Konutta spor yapabildiğini keşfedenler, bu zahmetsiz idman erişimini bırakmaya hazır değil. Konuttaki rahatlığınızda farklı idman programlarını deneyebilirken trafik sorunsalı da ortadan kalkmış oluyor. Bilhassa antrenörler eşliğinde yapılan online antrenmanlar, daha inançlı ve bedeninize uygun antrenmanlar yapmanızı sağlıyor.

OUTDOOR FITNESS

ec230b5f ee6b 4026 85d8 f958b4b59c4a 7e1b168a f334 45c3 86bc e076a2d8ff40(Getty Images)

Evde idmanların yanı sıra spor salonlarında idman yapmak isteyenlerin sayısı hayli düşmüş durumda. Parklarda ve açık alanlarda spor yapmak isteyenler için birçok spor salonu da değişime gidiyor. Parkur edasında idman alanları ile outdoor fitness konsepti, 2021’in öne çıkan trendleri ortasında. Antrenman aletleri sokağa taşınırken, boks, koşu ve HIIT dersleri de açık havada yapılmaya devam edecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber