user
Skin fasting nasıl uygulanır?

Sıradaki içerik:

Skin fasting nasıl uygulanır?

Aşırı kahve tüketiminin zararları neler yorgunluk hissi veriyor!

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

asiri kahve tuketiminin zararlari neler yorgunluk hissi veriyor 8Jfjy7Ph

sabahlari ac karnina kahve iciyorsa TPAE cover

sabahlari ac karnina kahve iciyorsa TPAE cover

Kahve birçoğumuz için vazgeçilmez bir içecek. Öyle ki sabah kahve içmeden uyanamadığını hissedenler dahi var. Kültürümüzün de parçası olan bu içeceğin metabolizmayı arttırma gibi faydaları olsa da fazla tüketildiği takdirde vücutta sorunlara yol açabiliyor. İşte aşırı kahve tükettiğinizi gösteren 6 işaret!

Uykusuzluk yaşamaya başladıysanız

Kafein uyanık kalmanızı sağlar ancak aynı zamanda uykunuzu etkileyebilir. Araştırmacılar, yüksek bir kahve alımının uykuya dalmanız için gereken süreyi artırabileceğini göstermiştir.

Kahve içtikten sonraki gün yorgun hissediyorsanız

Kafein içeriği nedeniyle sinir sisteminizi uyarır ve fiziksel performansı artmaya yardımcıdır. Ancak bunun kötü yanı da vardır. Kahvede bulunan kimyasal bir element olan adenosin önce artar, sonra düşer. Bazı araştırmalara göre çok fazla kahve tüketiminden sonra kendinizi yorgun hissedebilir ve uykuya dalmakta zorlanabilirsiniz.

Midenizle ilgili probleminiz varsa

Kahvenin vücuda müshil etkisi vardır ve kolondaki aktiviteyi hızlandıran bir hormon salgılar. Çok fazla kahve içmek dışkıya ve hatta ishale neden olabilir. Ayrıca reflünün oluşmasına öncülük eder. Midenizle ilgili bir probleminiz varsa mutlaka kahve tüketimini azaltın.

Artan kaygı durumu

Kafein, sizi yorgun yapan adenosini engelleyerek uyanıklığı artırır. Ancak her gün fazla miktarda içiyorsanız endişe ve sinirliliğe yol açabilir. Kahve, davranışınızı etkileyebilecek adrenalin salınımı için bir tetikleyicidir. Çok gergin olduğunuzu fark ederseniz, kafein tüketiminizi kontrol etmeye çalışın.

Çarpıntınız varsa 

Çarpıntı durumu herkeste görünmez ama yine de oldukça yaygındır. Fazla kahve tüketimi nabzınızı artırabilir. Özellikle kalp ve kan basıncıyla ilgili sorunu olan kişilere kahve içmek önerilmez.

Metabolizmanız hızlanır ve bağımlı hale gelirseniz 

Kafein, yağ yakıcı bir takviyedir. Çalışmalar metabolizmanızı yüzde 3-11 oranında artırdığını göstermiştir. Ancak dikkatli olmak önemlidir çünkü bazı insanlarda bu etki tersine bağımlılık yaratabilir. Bu da vücudunuzun su ihtiyacı yerine kahve tüketmenize sebep olur.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber