user
2023’ÜN ETKİLEYİCİ TRENDİ

Sıradaki içerik:

2023’ÜN ETKİLEYİCİ TRENDİ

APPLE YENİ MACBOOK PRO’YU TANITTI

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

apple yeni macbook proyu tanitti RfyVjlc2

7ae73d5e ea72 4fb1 a03c 8b6855a511eb apple

Apple bugün, profesyonel kullanıcılar için güç verimliliği performansını ve pil ömrünü daha da artıran yeni jenerasyon profesyonel Apple M2 Pro ve M2 Max çiplerine sahip yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro’yu duyurdu. Profesyonel laptop’lar için dünyanın en güçlü ve verimli çipleri olan M2 Pro ve M2 Max ile MacBook Pro, efektler için render alma üzere kuvvetli misyonları Intel tabanlı en süratli MacBook Pro’ya kıyasla 6 kata kadar, renk sınıflandırma süreçlerini ise 2 kata kadar daha süratli tamamlıyor.

Apple çipin eşi gibisi görülmemiş güç verimliliğinden yararlanarak 22 saate kadar pil ömrüne ulaşan MacBook Pro, şimdiye kadar bir Mac’te sunulan en uzun pil ömrünü sunuyor. . Yeni modeller ayrıyeten birinci kere 8K ekran takviyesi veren gelişmiş HDMI teması içeriyor. 96 GB’a kadar birleşik bellek sunan M2 Max modeliyle içerik üreticiler, laptop PC’lerin açmayı bile başaramadığı büyük sahnelerle çalışabiliyor. MacBook Pro’nun rakipsiz özelliklerine ünlü Liquid Retina XDR ekranı, çok çeşitli irtibat seçenekleri, 1080p FaceTime HD kamera, altı hoparlörlü ses sistemi ve stüdyo kalitesinde mikrofonlar da ekleniyor. macOS Ventura eşliğinde MacBook Pro, kullanıcılara eşsiz bir tecrübe sunuyor. Yeni 14 ve 16 inç MacBook Pro bugünden itibaren sipariş edilebiliyor ve 24 Ocak Salı günü satışa sunuluyor.

M2 Pro ve M2 Max sayesinde MacBook Pro, sanattan bilime ve uygulama geliştirmeye kadar çok sayıda disiplinde profesyonel iş akışlarını dönüştürebiliyor. Intel tabanlı Mac modellerini yükseltmeyi düşünen kullanıcılar performans, pil ömrü, temas özellikleri ve genel üretkenlikte yapılan güzelleştirmelerle daha büyüleyici bir tecrübe yaşayabilecek. MacBook Pro ister prize takılı ister pil gücüyle çalışıyor olsun performansını koruyor.

8e460c6d ffe0 41b4 afc9 9f02264459ff 3f8d8001 b098 4380 8229 d5581424ed58

M2 Pro çipli MacBook Pro’da:

 • Motion’da üretimler ve animasyonlar için render süreçleri, Intel tabanlı en süratli MacBook Pro’dan yüzde 80’e kadar1, evvelki kuşaktan ise yüzde 20’ye kadar daha süratli yapılabiliyor.
 • Xcode’da kod derleme süreçleri, Intel tabanlı en süratli MacBook Pro’ya kıyasla 2,5 kata kadar1, evvelki kuşağa kıyasla yaklaşık yüzde 255 hızlanıyor.
 • Adobe Photoshop’ta manzaralar, Intel tabanlı en süratli MacBook Pro’dan yüzde 80’e kadar1, evvelki kuşaktan ise yüzde 40’a kadar daha süratli işlenebiliyor.

M2 Max çipli MacBook Pro’da:

 • Cinema 4D uygulamasında efektler için render süreçleri, Intel tabanlı en süratli MacBook Pro’dan 6 kata kadar, evvelki kuşaktan ise yüzde 30’a kadar daha da hızlanıyor.
 • DaVinci Resolve’da renk sınıflandırma süreçleri, Intel tabanlı en süratli MacBook Pro’dan iki kata kadar, evvelki jenerasyondan ise yüzde 30’a kadar6 daha süratli tamamlanabiliyor.

5cce9c0e 8d69 4cfe a350 c428d70ab761 70cadddc fc46 4341 81e1 8e136162e16b

Gelişmiş İrtibat Özellikleri

MacBook Pro daha süratli kablosuz temas için artık Wi-Fi 6E3 irtibat standardını içeriyor ve daha da gelişmiş HDMI irtibat noktası aracılığıyla 60 Hz’e kadar 8K ekranlara, 240 Hz’e kadar 4K ekranlara dayanak veriyor. Bu yeni özellikler MacBook Pro’da zati bulunan, etraf üniteleri için yüksek süratli ilişki sağlayan üç adet Thunderbolt 4 ilişki noktası, bir adet SDXC kart yuvası ve MagSafe 3 şarj imkanı ile birlikte kullanıcılara son derece çok taraflı ilişki seçenekleri sunuyor.

macOS Ventura

macOS Ventura eşliğinde MacBook Pro daha da fazla performans ve üretkenlik sunuyor. Süreklilik Kamerası üzere güçlü yenilikler; Masa Görünümü, Ana Sahne ve Stüdyo Işığı üzere görüntü konferans özelliklerini tüm Mac’lere getiriyor. FaceTime’daki Handoff özelliği kullanıcıların iPhone yahut iPad’lerinde bir FaceTime görüşmesi başlatıp akabinde bunu süratle Mac’lerine aktarmasına yahut tam aksisini yapmasına imkan veriyor. Sahne Yöneticisi üzere araçlar uygulamaları ve pencereleri otomatik olarak düzenliyor. Böylelikle kullanıcılar ellerindeki işe odaklanırken istediklerinde her şeyi bir bakışta görebiliyor.

Mesajlar ve Mail her zamankinden de yeterli hale gelirken, Mac’te dünyanın en süratli tarayıcısı olan Safari ise geçiş anahtarı özelliğiyle parolasız bir geleceğe adım atıyor. iCloud Paylaşılan Fotoğraf Arşivi ile kullanıcılar başka bir fotoğraf albümü oluşturup ailelerinden altı bireyle paylaşabiliyor. Yeni Freeform uygulaması ise kullanıcıların tek başlarına yahut diğerleriyle plan ya da beyin fırtınası yaparken üretkenliklerini artırmasına ve kendilerini daha âlâ söz etmesine yardımcı olan esnek bir tuval sunuyor. Apple çipin gücünün ve popülerliğinin yanı sıra Metal 3’teki yeni geliştirici araçları, Mac’te her zamankinden de uygun bir oyun tecrübesi sunuyor.

MacBook Pro ve Çevre

MacBook Pro, gezegenimiz üzerinde asgarî tesir yaratacak formda tasarlandı. Üretimde kullanılan yüzde 100 geri dönüştürülmüş materyaller ortasında aygıtın kasasındaki alüminyum, tüm mıknatıslarındaki az bulunan toprak elementleri, anakart lehimlerindeki kalay ve katmanlı baskı devre kartındaki altın kaplamalar yer alıyor. Aygıt ayrıyeten birçok bileşeninde yüzde 35 yahut daha fazla geri dönüştürülmüş plastik içeriyor ve Apple’ın yüksek güç verimliliği standartlarını karşılıyor. Birçok ziyanlı maddeyi içermeyen MacBook Pro’nun ambalajının yüzde 97’si lif bazlı gereçten üretiliyor. Tüm bunlar Apple’ı 2025’e kadar ambalajlarında plastik kullanımını büsbütün sona erdirme gayesine yakınlaştırıyor.

Fiyatlar ve Bulunabilirlik

 • M2 Pro ve M2 Max çipli yeni MacBook Pro modelleri, ABD dahil 27 ülkede ve bölgede bugünden (17 Ocak) itibaren apple.com/tr/store sayfasından ve Apple Store uygulamasından sipariş edilebiliyor. Yeni modeller 24 Ocak Salı gününden itibaren müşterilere gönderilecek ve Apple Store’lar ile Apple Yetkili Satıcılarında satışa sunulacak.
 • M2 Pro çipli yeni 14 inç MacBook Pro 49.999 TL’den ve eğitime özel 46.249 TL’den; M2 Pro çipli 16 inç MacBook Pro ise 62.499 TL’den ve eğitime özel 57.499 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber