user
DUA LIPA YENİ GİRİŞİMİNİ DUYURDU

Sıradaki içerik:

DUA LIPA YENİ GİRİŞİMİNİ DUYURDU

‘AND JUST LIKE THAT’ ÖNCESİ SON BAKIŞ: SEX AND THE CİTY’NİN STİLİMİZE ETKİSİ

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

and just like that oncesi son bakis sex and the citynin stilimize etkisi MnTJRTtn

15dc2fde 130f 42cb a693 f8491bf7f8c1 satc

2000’lere damgasını vuran Sex and the City’nin final kısmının yayınlanmasının üzerinden 15 yıldan fazla geçmesine karşın, birbirinden farklı 4 ikonik bayanın hayatlarımıza olan tesirlerini neredeyse her alanda hissettik. Moda anlayışımız, arkadaşlık bağlarımız, bağlantılara olan bakış açımız… Her ne olursa olsun o dört bayanın öğlen yemeğini birlikte yediklerini gördük mesela. Birbirlerinden çok farklı karakterler olmalarına karşın ‘Onaylamamam demek yanında olmayacağım manasına gelmez’ ideolojisini kazandırdılar bize. Carrie’yi görünce iç geçirdik ve ‘Herkesin hayatından bir Mr.Big geçmiştir!’ dedik. Samantha üzere olmak istedik bazen; özgür, kendi ayakları üzerinde durabilen, erkeklere fazla mana yüklemeyen… Daha sonrasında Charlotte’un ’14 yaşından beri date’e çıkıyorum. Hakikat kişi nerede?’ cümlesiyle tam umudumuzu kaybetmişken, hiç beklemediği birine aşık olması hepimizin yüzünü güldürdü. Miranda’nın denetimci kişiliğini bir kenara koyup hislerine teslim olduğu an hafızalarımızdan hala silinmedi. Final kısmından sonra akıllarda tıpkı soru vardı: ‘Sonsuza dek keyifli mu yaşadılar?’

İkonik seri isim değiştirerek ‘And Just Like That’ olarak yıllar sonra karşımıza çıkıyor. En sevdiğimiz bayanların 50’li yaşlarındaki ömürlerini izleyeceğiz bu uyarlamada, takımdan bir eksikle. Samantha’nın olmayışı ne kadar hayal kırıklığı yaratsa da, hala kıssanın devamını merak ediyoruz. Çekimler New York’ta devam ederken her gün yeni bir fotoğraf önümüze düşüyor. Gördüğümüz kadarıyla hala hem moda ikonları hem de ilham veren bayanlar olarak karşımızdalar. Sex and The City alışveriş tutkumuzu ve tarzımızı değişik bir düzeye taşıdı demek mümkün. And Just Like That’ in de bundan aşağı kalır bir yanı olmayacak gibi! Gelin daima birlikte bu kült dizinin modaya nasıl taraf verdiğini inceleyelim.

Tütülü Eteğim Olmadan Asla!

Sex and The City’nin açılış sahnesinden, Mr.Big’le Paris’te tekrardan buluştukları son sahneye kadar Carrie Bradshaw’un imzası niteliğinde olan balerin eteği görmemiz mümkün. New York sokaklarında tütü eteğiyle gezen Carrie, tül eteği hakikat kesimleri bir ortaya getirerek sokak modasına uyarladı. İkonik bir tarz yaratan Carrie, birçok lüks markaya ve ünlüye ilham oldu. Maria Grazia Chiuri’nin birinci Dior koleksiyonunu etkilemesinin yanı sıra, Off-White, Valentino, Michael Kors, Christopher Kane bu tasarım mükemmeline yaptıkları sofistike dokunuşlar ile koleksiyonlarına ekledi. And Just Like That serisinin çekimlerinde gördüğümüz üzere, Carrie hala tütülü eteğinden vazgeçmiş değil!

O bir Fendi Baugette Bayım!


İlk kere Fendi tarafından 90’ların başında tasarlanan ve Carrie Bradshaw ile yıldızlaşan baguette çanta, And Just Like That’te payetli mor versiyonuyla tekrar karşımıza çıkıyor. Dizinin unutulmaz birçok sahnesi olsa da, moda tutkunları için özel tek bir sahne vardır: Manhattan’da ıssız bir sokakta gerçekleşen Carrie’nin gasp sahnesi. Çantasını çalmaya çalışan hırsıza ‘’O yalnızca bir çanta değil, o bir Baugette’’ demesi Carrie ve sahip olduğu baugetteleri ortasındaki bağı kanıtlamı��tır. And Just Like That’te desenli elbisesini payetli Fendi çantası ile tamamlayan Sarah Jessica Parker, Carrie’nin nostaljik tarzına yeni bir yorum katıyor.

Samantha’nın Maskülen Takımları

Dizi boyunca halkla alakalar kraliçesi Samantha’nın alışık olduğumuz maskülen tavrı, kıyafetlerine tarzı, günümüze ilham olmaya devam ediyor. Gucci, Paul Smith üzere tasarım markaları Samantha’nın kadro elbiselerini tekraren kullanırken; Lady Gaga ve Cara Delevingne’nin de tarzına yansımış olması gözden kaçmıyor. And Just Like That çekimlerinde Carrie’yi de bu şık grupla yakaladık. Birileri Samantha’nın tarzına özenmiş diyebilir miyiz?

Manolo Blahnik Aşkına!

Carrie’nin imzalı Manolo Blahnik stilettoları, yalnızca Sarah Jessica Parker’ı değil tüm bayanları kendine aşık etti. Carrie sayesinde ünlenen Manolo ayakkabılar sokak tarzlarını süslemeye devam ederken, akıllarda hala şu kelamlar yankılanıyor: ‘’Fendi baugette’imi alın, hatta yüzüklerimi de ama Manolo Blahnik’lerimi bana bırakın!’’ Mr. Big’in evlenme teklifini de Manolo ayakkabılar ile yapması, Carrie’ye yapılabilecek en hoş sürprizdi. Bradshaw’un hayatı kıymetine aldığı Manolo ayakkabılar, dizideki muvaffakiyetinin akabinde 2017’de Bridal koleksiyonunu tanıttı. Madonna’nın ‘’Manolo ayakkabılar sekten bile daha iyi’’ kelamları bu ayakkabıların ne kadar büyüleyici olduğunun ispatı. And Just Like That çekimlerinde gördüğümüz üzere, Carrie hala bu eşsiz ayakkabılardan vazgeçememiş!

Charlotte ve Vazgeçemediği Pembeler

Kristin Davis’in canlandırdığı Charlotte York’un pembe sevgisi, baştan aşağı pembe tarzı ile çok geçmeden hem podyumların hem de sokakların gözdesi oldu. Kylie Jenner ve Kim Kardashian’la popüleritesi daha çok artan bu rengi, en çok New York sokaklarında Charlotte’un üzerinde görmeye alıştık. Dönemde en tanınan devrini yaşamaya devam eden pembeyi, Jacquemus’un büsbütün pembe koleksiyonunda da görmeniz mümkün.

Miranda’nın İlham Veren Kısa Saçı

Sex and the City’nin yalnızca modaya değil, saç kısımlarına de nasıl istikamet verdiğini birçok ünlünün saçlarını kısacık kestirmesiyle gördük. O periyotta Cara Delevingne, Ruth Bell, Kristen Stewart’a ilham veren Miranda Hobbes ‘pixie’ akımının öncüsü oldu. And Just Like That çekimlerinde kızıl saçlarını göremesek de, avukat saç kısmı ve rengiyle her an moda haberlerini süsleyebilir!

YAZI: İrem Kaplan


 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber