user
Limonlu zencefilli detoks tarifi

Sıradaki içerik:

Limonlu zencefilli detoks tarifi

3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ VE APPLE ERİŞİLEBİLİRLİK ÖZELLİKLERİ

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

3 aralik dunya engelliler gunu ve apple erisilebilirlik ozellikleri spYc224a

7eec75ab e4fc 4987 88b1 cea9b8c323c8 kapak%20copy

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Apple, herkesin teknolojinin sağladığı imkanlardan yararlanarak gündelik anlardan keyif alabilmesini istiyor. Bu nedenle, her Apple eseri en başından itibaren herkes için erişilebilirlik sunacak halde tasarlanıyor. Zira bir aygıtın gerçek pahası, ne kadar güçlü olduğuyla değil, size ne kadar güç verdiğiyle ölçülür.

Bu niyet ile tüm Apple aygıtları Görme, İşitme, Mobilite ve Bilişsel gereksinimlere yönelik kullanıcılara pek çok farklı kolaylık sunuluyor.

Görme191affff 833f 414a 9c5f c93dc73d81ce 733b87df 4775 4660 a0ae 93b5c34aa73aCihazınızda tam olarak neler olup bittiğini size açıklayan bir ekran okuyucusu olan VoiceOver artık bireyleri, objeleri, metinleri ve grafikleri her zamankinden daha detaylı açıklayabiliyor. Öğelerin sesli olarak açıklanması sayesinde, ister Bluetooth klavye kullanarak ister dokunmatik ekran yahut trackpad üzerinde kolay hareketler yaparak ekranınızda basitçe gezinebiliyorsunuz.

Ekranı Seslendir özelliğiyle ekranınızdaki tüm içeriklerin size yüksek sesle okunmasını sağlayabiliyorsunuz. Seçimi Seslendir özelliği ise metnin yalnızca makul bir kısmını seçip dinleyebilmenize imkân veriyor. Ayrıyeten, Konuşma Denetleyici ile seslendirme sırasında okuma suratını dilediğiniz üzere ayarlayabiliyorsunuz. Yazdığınız her harfin seslendirilmesini sağlamak için Yazma Geri Bildirimi özelliğini aktifleştirebilirsiniz.

Hareketi Azalt özelliğini aktifleştirdiğinizde ekrandaki öğelerin daha az hareket etmesini sağlayabiliyorsunuz. Ekranda uygulamalar ortasında geçiş yapmak yahut uygulamaları açmak üzere kimi süreçler, hareket hassaslığı olanlar için yahut göz yorgunluğunu azaltmak gayesiyle görsel olarak daha sade hale geliyor. Ayrıyeten artık Hareketi Azalt ayarlarını yalnızca seçtiğiniz uygulamalarda kullanmanız da mümkün.

Pages, Numbers ve Keynote, kendiniz ve gaye kitleniz için erişilebilir evraklar, hesap tabloları ve sunumlar oluşturmanıza yardımcı olan birçok özelliğe sahip. Görsellere, seslere yahut görüntülere açıklamalar ekleyebilir, yardımcı teknolojileri kullanan bireylerin sunumlarınızı daha düzgün anlayabilmesini sağlayabilirsiniz. Yahut ekran okuyucularının kolay kolay tanıyıp ortalarında gezinebileceği başlıklar ekleyebilir ve Pages evraklarını daha taranabilir hale getirebilirsiniz. VoiceOver için yeni yerleşim rotoru, dokümanlarınızın tam istediğiniz üzere görünmesini ve okunmasını sağlamak için seçtiğiniz öğeleri otomatik olarak hizalamanıza yardımcı oluyor. VoiceOver Ses Grafiği takviyesi daha yeterli data bağlantısına imkan veriyor. Satır ve sözcük aralığı araçları ise dokümanları daha güzel okumanızı ve düzenlemenizi sağlıyor.
Basit font ayarlarıyla metinlerin okunabilirliğini ve görünürlüğünü artırabilirsiniz. Büyük Metin özelliği, ayar çubuğunu kullanarak metin boyutunu değiştirebilmenizi sağlıyor. Kalın Metin özelliğiyse ekrandaki sözleri daha dikkat alımlı hale getiriyor. Tercih ettiğiniz ayarları yalnızca seçtiğiniz uygulamalarda kullanabilmeniz de mümkün.

Ekranınızın çalışma biçimini kendinize uygun hale getirebilir, bu ayarları iOS ve iPadOS’te dilediğiniz uygulamalarda aktifleştirebilirsiniz. iOS, iPadOS ve macOS’te çeşitli renk filtreleri ortasından renk körlüğünüzün cinsine uygun olanları seçebilir yahut Renkleri Bilakis Çevir özelliğiyle bedelleri ve kontrastı anında değiştirebilirsiniz.

Kullandığınız tüm Apple eserlerinde çalışan Siri her gün yaptığınız işleri tamamlamanıza yardımcı oluyor. Ondan evrakları bulmasını, anımsatıcı ayarlamasını, görme ile ilgili özellikleri açıp kapatmasını ve daha birçok şeyi yapmasını isteyebiliyorsunuz. Ve bir dizi hareketi yahut vazifesi kolaylıkla halletmek için Siri Kestirmeleri de oluşturabiliyorsunuz.

Koyu Mod, ekranınızdaki her ögesi koyu renk şemalı hale dönü��türerek okumayı kolaylaştırıyor. İçerikleriniz ekranda ön plana çıkarken araç çubukları ve menüler de art plana geçiyor. Mail, Safari ve Takvim üzere uygulamalarda daha koyu fonlara sahip açık renkli metinler ise loş ışıklı ortamlarda okumayı daha kolay hale getiriyor.

Metin Üzerinde Tutma özelliği, Mac ekranınızdaki metinleri görüntülemenizi kolaylaştırıyor. Bir paragraf, alt yazı yahut başlık okunamayacak kadar küçükse daha büyük ve yüksek çözünürlüklü bir versiyonunu görmek için imlecinizi metnin üzerinde gezdirip ve aktifleştirme anahtarına basabilirsiniz. Üstelik sizin için en uygun fontları ve renkleri de seçebiliyorsunuz.
Büyütme, aygıtınızda gördüğünüz içerikleri büyütebilen bir ekran büyüteci. Ekranın tamamını büyütebiliyor yahut fotoğraf içinde fotoğraf görünümünü tercih edebiliyorsunuz.

Büyüteç, dijital bir büyütme aracı üzere çalışıyor. iPhone, iPad yahut iPod touch’ınızdaki kamerayı kullanan bu özellik, menülerden tabelalara kadar aygıtınızı doğrulttuğunuz her türlü fizikî objenin boyutunu büyüterek ekranınızda tüm detayları net bir halde görebilmenizi sağlıyor. Objeyi aydınlatmak için el fenerini kullanabiliyor, renkleri ayırt etmenize yardımcı olması için filtreleri ayarlayabiliyor yahut sabit bir yakın plan imgesi için kare dondurma özelliğinden yararlanabiliyorsunuz. iPad’deki Split View özelliğini Büyüteç ile birlikte kullanarak ekranın bir tarafında fizikî bir objenin imajını büyütürken başka tarafta not alabiliyor yahut mail yazabiliyorsunuz.

Dikte özelliği, sözcükleri ve noktalama işaretlerini yazmak yerine sesli komutlarla girmenizi sağlıyor. Hem de 30’dan fazla lisanda. Rastgele bir metin alanına gidin, klavyedeki mikrofon düğmesine dokunun ve dikte etmeye başlayın.
iPhone, iPad, Mac, Apple TV yahut iPod touch’ınızda sinemaları her sahnenin detaylı sesli açıklamalarıyla izleyebilirsiniz. Apple TV uygulamasında yahut iTunes Store’da sinema isminin altında İSİM simgesini aramanız kâfi.

Mobilite
19471a69 a170 4b82 a829 c5dc9564e47f 859ae212 8230 49b7 bb2e 14e077d90907Tekerlekli sandalye kullanıcıları düşünülerek tasarlanan Apple Watch’taki Aktivite uygulamasıyla antrenman amaçlarınıza ulaşabilirsiniz. Duruş gayesinin yerine kullanılan Sürüş maksadı sizi saat başı hareket etmeye yönlendiriyor. Ve Apple Watch’taki sensörler, geçiş hareketleri dahil olmak üzere farklı suratlar ve yerler için farklı itme tekniklerini göz önünde bulundurarak günlük aktivitenizle ilgili en yanlışsız özeti sunuyor.

Apple Watch’taki İdman uygulaması dilediğiniz halde idman yapmanıza yardımcı oluyor. Makul antrenman rutinleriyle hareketlerinizi yanlışsız biçimde ölçmenizi ve yaptığınız idman tipine nazaran mühlet, aralık yahut kalori gayeleri koymanızı sağlıyor. İdman uygulamasında tekerlekli sandalye kullanıcılarına özel iki eşsiz idman çeşidi var: Tekerlekli Sandalye Yürüyüş Temposu (Dış) ve Tekerlekli Sandalye Koşu Temposu (Dış). Siz antrenmanınızı seçtiğinizde, Apple Watch gerekli sensörleri anında aktifleştiriyor.

Anahtarla Kontrol özelliği, uyarlanabilir birçok anahtar donanımıyla, kablosuz oyun kumandalarıyla ve hatta kolay seslerle aygıtınızı kolay ve verimli bir formda denetim etmenizi sağlıyor. Motor marifetleriniz kıymetli ölçüde sınırlıysa öğesel, noktasal ve manuel tarama yaparak ekran klavyeleri, menüler ve Dock’taki seçenekler ortasında sıralı olarak gezinebiliyorsunuz.

iOS ve iPadOS için AssistiveTouch ile dokunmatik ekranınızı fizikî gereksinimlerinize uygun hale getirebiliyorsunuz. Kıstırma yahut basma üzere makul hareketler sizin için uygun değilse bu hareketler yerine büsbütün size özel bir dokunma hareketi oluşturup kullanabiliyorsunuz. AssistiveTouch menüsünün sistemini özelleştirebiliyor yahut ekranda gezinmenizi sağlayan imleci denetim etmek için bir Bluetooth mouse bağlayabiliyorsunuz. watchOS için AssistiveTouch özelliği, gövdesinin üst kısmında uzuv farklılıkları olan şahısların yumruk sıkarak, iki defa yumruk sıkarak yahut kıstırma hareketi yaparak Apple Watch ekranında gezinmeyi sağlayan imleci denetim etmelerine yahut aramaları yanıtlamalarına imkan sağlıyor.

Kafa İzleme özelliği, ekranınızdaki imleci yönetmek için aygıtınızın kamerasını kullanarak başınızın hareketini izliyor ve hareket gerçekleştirmek için yüz hareketlerinizi takip ediyor. Mac’te bulunan İmleç Kontrolü özelliği, baş hareketleri üzere farklı formüllerle imlecinizi ve mouse düğmenizi denetim etmenizi sağlıyor. iPadOS artık üçüncü taraf göz takibi aygıtlarını destekliyor. Böylelikle kullanıcıların yalnızca gözleriyle iPad’i denetim etmeleri mümkün oluyor.

Sık kullanılan söz yahut sözler için özel kestirmeler oluşturduğunuzda iPhone, iPad, Mac ve iPod touch’ınız bunları sizin yerinize yazabiliyor. Yavaş Tuşlar, bir tuşa basmanızla tuşun aktifleşmesi ortasında geçen süreyi ayarlamanıza imkan veriyor. Böylelikle aygıtınızın yalnızca nitekim amaçladığınız tuş vuruşlarını işlemesini sağlıyor. Yapışkan Tuşlar, tuş kombinasyonlarını eşzamanlı olarak değil de sırayla girmenize imkan veriyor. Fare Tuşları ise imlecinizi sayısal tuş ekibiyle denetim etmenize imkan tanıyor.

Özelleştirilebilir bir ekran klavyesi olan Erişilebilirlik Klavyesi, macOS’te gereksinimlerinize uygun biçimde yazma ve gezinme tecrübesi yaşamanıza imkan veriyor. Özel araç çubukları takviyesinin yanı sıra otomatik büyük harfe çevirme ve daha yeterli sözcük teklifleri üzere gelişmiş yazma özellikleri de sunuyor. Erişilebilirlik Klavyesi ayrıyeten baş izleme donanımlarını da destekliyor. Bu donanımlar, hudutlu hareket kabiliyetine sahip bireylerin imleci hareket ettirmesini ve ekrandaki öğeleri seçmesini yahut sürüklemesini sağlıyor. Ve Duraklama takviyesi sayesinde, mouse düğmesine bir sefer bile tıklamadan macOS’i tümüyle kullanma imkânı tanıyor.

Arkaya Dokun özelliği sayesinde, iPhone’unuzun ardına iki yahut üç kere dokunarak en sevdiğiniz uygulamayı açmak ya da ekran imgesi almak üzere birçok özel vazifesi otomatik olarak yapabiliyorsunuz.

Dokunma Kolaylıkları sayesinde ekranın dokunuşunuza nasıl reaksiyon vereceğini basitçe ayarlayabiliyorsunuz. Dokunuşunuzun algılanması için ne kadar uzun mühlet dokunmanız gerektiğini yahut tekrarlanan dokunuşların yok sayılıp sayılmayacağını denetim edebiliyorsunuz. Böylelikle parmağınızı ekranın rastgele bir yerine koyabiliyor ve istemediğiniz bir aksiyon yapmadan dilediğiniz öğenin üzerine hakikat hareket ettirebiliyorsunuz.

Siri, hayatı sizin için kendi dilinizde kolaylaştırıyor. Eski bir fotoğrafı bulmak, bir ileti göndermek yahut perdeleri kapatmak istediğinizde Siri bunların hepsini yapabiliyor.

Dikte, klavye yerine sesinizle yazmanızı sağlıyor. Mail, not yahut web adresi yazmak onunla çok kolay. Üstelik hiç yazmadan. Ekran klavyesindeki mikrofon düğmesine dokunun, yazmak istediklerinizi söylediğinizde, aygıtınız sözlerinizi, söylediğiniz sayı ve karakterleri metne dönüştürüyor.

Cümlenizi sizin yerinize aygıtınız tamamlasın. Yazmak yorucu geldiğinde Metin İddiası özelliği sizi hareket etme zahmetinden kurtarabiliyor. Siz yazmaya başlayınca, konuştuğunuz bireye ve daha evvel söylediklerinize nazaran değişen sözcük teklifleri sunuyor. Size de yalnızca bir sonraki harika kelimeyi seçmek için dokunmak kalıyor.

İşitme
4ff33598 790a 4904 a2ed b4ec3bbef3d5 cb1ec21a 0bc4 4537 88a9 90c778a6f42cAirPods Pro için Konuşma Yükseltme özelliği kalabalık yahut gürültülü ortamlarda konuşmaları daha âlâ duyabilmenizi sağlıyor. Konuşma Yükseltme; bilişimsel ses ve hüzmeleme özellikli mikrofonlar sayesinde AirPods Pro’nun tam karşınızda bulunan kişinin sesine odaklanmasını sağlıyor ve yüz yüze konuşmaları duymanızı kolaylaştırıyor.

Gürültü uygulaması etrafınızdaki seslerin desibel düzeylerini takip ediyor ve etrafınızdan yahut kulaklığınızdan gelen, işitme duyunuzu olumsuz etkileyebilecek ses seviyelerinin farkına varmanıza yardımcı oluyor. Apple Watch’ta Gürültü uygulamasını yapılandırıp uyumlu kulaklığı bağladığınızda Kontrol Merkezi kulaklığınızdaki sesin sıhhate ziyanlı bir düzeye çıkıp çıkmadığını gösteriyor. Üstelik tüm bilgileriniz iPhone’da Sıhhat uygulamasında saklandığı için bilgilerinize dilediğiniz vakit basitçe erişebiliyorsunuz.

Ses Tanıma özelliği makul sesleri dinliyor ve spesifik bir ses algıladığında sizi uyarmak için aygıt içi akıllı teknolojilerden yararlanıyor. İster iPhone’unuzu ister iPad’inizi kullanıyor olun, kapı zili yahut bebek ağlaması üzere özel bir ses ya da ikaz algılandığında bildirim alıyorsunuz.

Kulaklık Kolaylıkları sayesinde, müzik dinlerken, sinema izlerken yahut sevdiğiniz bir şahısla telefonda konuşurken ses tecrübenizi işitme gereksiniminize uygun biçimde özelleştirebiliyorsunuz. Yumuşak sesleri yükseltebiliyor ve makul ses frekanslarını ferdi işitme gereksinimlerinize nazaran ayarlayabiliyorsunuz. Yahut desteklenen donanımlar için yeni gürültü engelleme ve hüzmeleme teknolojisinden yararlanarak konuşmayı art plan gürültüsünden ayırabiliyorsunuz. Bir odyogramınız varsa basılı yahut PDF kopyasını içe aktarabiliyorsunuz. Şayet odyogramınız yoksa bir dizi dinleme testi gerçekleştirerek şahsî ses tercihlerinize nazaran dokuz farklı profil oluşturabiliyorsunuz.

FaceTime, işaret lisanıyla irtibat kurmanın mükemmel bir yolu. FaceTime’ın yüksek görüntü kalitesi ve yüksek kare suratı, yavaşça kalkan bir kaştan ağzın kulaklara vardığı bir gülümsemeye kadar her hareketi ve her yüz sözünü yakalamanızı sağlıyor. Küme FaceTime görüşmelerinde işaret lisanı kullandığınızda FaceTime bunu da algılıyor ve otomatik olarak sizi öne çıkarıyor. Ve FaceTime için Fotoğraf İçinde Fotoğraf özelliği sayesinde tıpkı anda farklı şeylerle uğraşırken FaceTime aramanızı görüntülemeye devam edebiliyorsunuz.

Apple olarak iPhone, iPad ve iPod touch’a özel tasarlanmış işitme aygıtları ve ses işlemcileri geliştirmek için en uygun üreticilerle birlikte çalıştık. Bu ileri seviye işitme aygıtları harikulâde bir ses kalitesi ve birçok yardımcı özellik sunuyor. Üstelik kurulumları ve kullanımları da öteki tüm Bluetooth aygıtları kadar kolay. Dışarı çıktığınızda yahut restoran üzere gürültülü yerlere girdiğinizde odyoloğunuzun verdiği hazır ortam ayarlarını ek uzaktan kumandalar kullanmaya gerek kalmadan anında uygulayabiliyorsunuz.

Canlı Dinleme, gürültülü ortamlarda daha düzgün sohbet edebilmenize imkan veren bir yardımcı dinleme özelliği. Kullanmak için özelliği açıp aygıtınızı konuştuğunuz bireylere yaklaştırmanız kâfi. Ses, aygıtın mikrofonu tarafından algılanarak kablosuz kulaklığınıza yahut Made for iPhone işitme aygıtınıza gönderiliyor. Böylelikle konuşulanları daha net duyabiliyorsunuz.

Stereo kayıtlarda sol ve sağ kanaldaki ses kayıtları çoklukla farklıdır. Mono Ses, iki ses kanalını her iki kulakta da çalarak farklılıkların azaltılmasına yardımcı olabiliyor. İstediğiniz kulakta daha fazla ses elde etmek için dengeyi ayarlayabiliyorsunuz. Böylelikle dinlediğiniz müziğin tek bir notasını yahut sesli kitabın tek bir sözünü bile kaçırmıyorsunuz.

Bilmeniz gereken bir şey olduğunda aygıtınız fark edebileceğiniz halde sizi haberdar ediyor. Gelen telefon ve FaceTime aramaları, yeni metin iletileri, hem yeni hem de gönderilen mail’ler ve takvim aktiflikleri için görsel yahut titreşimli ikazlar ortasından seçim yapabiliyorsunuz. Gelen aramalarda LED flaş ışığının yanıp sönmesini yahut iPhone’unuzun arayanın fotoğrafını göstermesini sağlayabiliyorsunuz. İlgilenmeniz gereken uygulamalar olduğunda Mac’iniz ekranın yanıp sönmesini sağlayarak bunu size bildirebiliyor. Yahut hareket halindeyseniz Apple Watch’unuzda Taptic Engine’ı aktifleştirerek bildirimleri bileğinizde hafif dokunuşlar halinde hissedebiliyorsunuz.

Dijital asistanınız Siri günlük işlerinizi yapmanıza yardımcı oluyor. Üstelik tümü için yalnızca klavyenizi kullanmanız yetiyor. Siri’ye Yaz modu, muhtaçlık duyduğunuz yardımı anında almanızı kolaylaştırıyor. Soru sormak, anımsatıcı ayarlamak, komut vermek ve çok daha fazlası için ekran klavyenizi kullanabiliyorsunuz.

Gizli alt yazılar görüntülerdeki diyalogların yanı sıra kelamlı olmayan irtibatların de metne dönüştürülmesini sağlıyor. Apple TV uygulaması üzere uygulamalarda desteklenen zımnî alt yazılar özelliği sinemalar, TV programları ve podcast’ler için 40’tan fazla lisanda kullanılabiliyor. Bunun için CC simgesini aramanız kâfi. Ayrıyeten, daha büyük yahut dışı çizgili harfler üzere farklı tarzları ve fontları kullanarak alt yazıları daha okunur hale gelecekleri halde özelleştirebiliyorsunuz.

Bilişsel2bd26d97 8cb6 485c 99e5 690e4d1db455 49970453 cd7d 4f82 913c 0c257c341c71Ekran Müddeti özelliği sayesinde herkes aygıt kullanımlarını hem kendisi hem de ailesi için çok daha kolay yönetebiliyor. Aktiflik Raporları vaktin nerede harcandığına dair detaylı bir döküm sunarken Uygulama Hudutları uygulamalarda geçirilecek azamî süreyi belirlemenize imkan veriyor. Bu da kullanım alışkanlıklarını tespit etmenize ve vakit içindeki gelişimi takip etmenize yardımcı oluyor. Ekran Mühleti özelliğini bir aygıtın kullanım dışı kalacağı belli bir vakit dilimi belirlemek için de kullanabiliyorsunuz.

Gündelik sesler rahatsız edici yahut hudut bozucu olabilir. Art Plan Sesleri özelliği dikkatinizin dağılmasını önlerken odaklanmanıza ve sakinleşmenize yardımcı oluyor. Hafif bir yağmur yahut dalga sesiyle dinlenmenizi sağlıyor. Dengelenmiş, canlı yahut karanlık gürültüler ya da okyanus, yağmur ve ırmak seslerinden dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Art planda daima oynatılan bu sesler istenmeyen çevresel yahut dış gürültüleri bastırıyor. Ayrıyeten aygıtınızda o sırada çalan öteki seslere yahut sistem seslerine karışabiliyor yahut alttan alta çalmaya devam edebiliyor.

Okuma ve yazma tecrübenizi sesle zenginleştirin. Ekranı Seslendir özelliğiyle ekranınızdaki her şeyin yüksek sesle okunmasını sağlayın. Konuşma Denetleyici ile seslendirmeyi denetim edin. Seçimi Seslendir özelliğiyle metnin yalnızca muhakkak bir kısmının sesli olarak okunmasını sağlayın. Sözleri yahut cümleleri okundukları anda öne çıkaran İçeriği Vurgula özelliğiyle metni takip edin. Yazdığınız harflerin de seslendirilmesi için Yazma Geri Bildirimi özelliğini aktifleştirin. Üstelik tüm bu sesli içerikler 70 farklı ses seçeneği ile ve 35’ten fazla lisanda sunuluyor.

İnternette gezinmek bazen duyusal olarak fazla yüklenmeye yol açabiliyor. Reklamları, düğmeleri ve gezinme çubuklarını ortadan kaldıran yardımcı bir teknoloji olan Safari Okuyucu, karmaşaya değil istediğiniz içeriklere odaklanmanızı sağlıyor.

Denetimli Erişim, elinizdeki işe yahut uygulamaya odaklanmanıza yardımcı oluyor. Aygıtın tek seferde sadece tek bir uygulamada kalması için Ana Ekran düğmesini devre dışı bırakabiliyorsunuz. Ayrıyeten klavye kullanımını yahut ekranın muhakkak kısımlarında dokunmayla erişimi de kısıtlayabiliyorsunuz. Böylelikle öğrenme süreci dokunma ve öteki hareketler nedeniyle kesintiye uğramıyor. Ebeveyn yahut öğretmenseniz ya da sadece yaptığı şeye odaklanmaya çalışan biriyseniz size özel bir tecrübe yaşamanız için gereken tüm seçenekler Apple eserlerinde yer alıyor.

Yüz Tanıma özelliği tüm fotoğraf albümlerinizdeki şahısları algılayabiliyor. Fotoğraflar uygulaması arşivinizi tarayarak yeni yüzler bulmanızı sağlıyor. Seçtiğiniz şahıslara istediğiniz üzere isim atayabiliyorsunuz. Ve aygıtınıza yeni fotoğraflar aktardığınızda Yüz Tanıma özelliği bireylerin yüzünü daha evvel tanımladıklarınızla eşleştiriyor.

Rahatsız Etme özelliği aygıtınız kilitliyken gelen aramaları, ihtarları yahut bildirimleri sessize alarak konsantre olmanıza yardımcı oluyor. Rahatsız Etme özelliğini yalnızca belirlediğiniz şahıslardan gelen aramaları kabul edecek halde de ayarlayabiliyorsunuz.

Koyu Mod, ekranınızdaki her öğeyi koyu renk şemasıyla dönüştürerek okumayı kolaylaştırıyor. İçerikleriniz ekranda ön plana çıkarken araç çubukları ve menüler art plana geçiyor. Mail, Safari ve Takvim üzere uygulamalarda daha koyu fonlardaki açık renkli metinler ise loş ışıklı ortamlarda okumayı daha kolay hale getiriyor.

Dikte özelliği konuşarak yazı yazmanızı sağlıyor. Hem de 30’dan fazla lisanda. Konuşma hüneriniz güçlü olsa da imla yahut yazma konusunda yardıma gereksinim duyuyorsanız rastgele bir metin alanına gidin, ekran klavyesindeki mikrofon düğmesine dokunun ve dikte etmeye başlayın.

Cümlenizi sizin yerinize aygıtınız tamamlasın. Metin Kestirimi, konuştuğunuz şahsa ve daha evvel söylediklerinize nazaran değişen sözcük teklifleri sunuyor. Size de yalnızca bir sonraki harika kelimeyi seçmek için dokunmak kalıyor.

Bul özelliği kayıp aygıtlarınızı bulmaktan çok daha fazlasını yapıyor. Bul yahut İletiler uygulamasında pozisyonunuzu arkadaşlarınızla yahut aile üyelerinizle çarçabuk paylaşabiliyorsunuz. Böylelikle aile bireylerinin durumunu öğrenmeniz, kalabalık bir yerde arkadaşlarınızı bulmanız yahut arkadaşlarınızın kayıp Apple aygıtlarının yerlerini belirlemelerine yardımcı olmanız mümkün oluyor.

iCloud Anahtar Zinciri sizi şifreleri, kart numaralarını ve kullanıcı isimlerini aklınızda tutma zorunluluğundan kurtarıyor. Bu özellik, onaylanmış aygıtlarda muhakkak bilgileri otomatik olarak dolduruyor. Böylelikle oturum açma yahut ödeme süreçlerinizi kolay ve inançlı bir halde yapabiliyorsunuz.

Siri her gün yaptığınız işleri tamamlamanıza yardımcı oluyor. Yahut merak ettiğiniz soruları yanıtlayabiliyor. Ondan tanımlar bulmasını, anımsatıcılar ayarlamasını, özellikleri açıp kapatmasını ve daha birçok şey yapmasını isteyebiliyorsunuz. Ve bir dizi aksiyonu yahut misyonu basitçe halletmek için Siri Kestirmeleri de oluşturabiliyorsunuz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
hack forum
haberror.com hackerevi.com https://adhaber.com https://haberportakali.com https://habergrup.com https://haberhayal.com https://habergokyuzu.com hack forum https://yayinhaberi.com https://haberror.com/kripto-paralar/ haberror.com/en-iyi-nft-olusturma-programlari/ hack haber hacker haber siirtgundem.net kartalinsesi.net haberix.net haberlertr.net hithaber.net hesap paylaşım haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler haberler zonguldak haber haberler yeni bir haber yeni basın yanık yurt haberler türk yurdu haber turan haber tomarza haber suluova haberleri siirt haber pantürk haber mikro haber memur haberleri kripto para haberleri kartal haberleri haber yerin haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber aykırı kalem antalya haber ak haber ajansı afyon kocatepe haber